Tarnów stawia na rozwój

 

To kolejna inwestycja w Tarnowie, o której informujemy w ciągu ostatnich tygodni. Zarząd KPT wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla firmy Aluprim, która planuje budowę nowego zakładu.

Firma Aluprim Krystyna Jasińska-Kwolek to przedsiębiorstwo z kilkuletnim doświadczeniem w branży produkcji stolarki aluminiowej, istnieje na polskim rynku od 2015 r. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie okna PVC, fasady wentylowane, jak również świadczy usługi z zakresu serwisu stolarki oraz mycia szyb. Budowa nowego zakładu to kolejny krok na drodze rozwoju Aluprim. Firma zainwestuje także w nowoczesne technologie produkcyjne. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości 4 243 345,00 zł.

W ubiegłym tygodniu odbyło się w Tarnowie spotkanie, podczas którego omawiano zasady utworzenia stałego punktu informacyjnego KPT dla firm zainteresowanych ulgą podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. To siódma decyzja wydana w Tarnowie, firmy łącznie zadeklarowały poniesienie ponad 68 000 000 złotych nakładów inwestycyjnych. Łącznie Krakowski Park Technologiczny wydał dla firm inwestujących w Tarnowie 33 zezwolenia lub decyzje upoważniające 28 przedsiębiorstw do korzystania ze zwolnień podatkowych.

Duże zainteresowanie inwestycjami w Tarnowie wynika z bardzo dobrej współpracy Ratusza z przedsiębiorcami oraz obniżonych progów finansowych wejścia do Polskiej Strefy Inwestycji. Dla przykładu: duża firma inwestująca w Krakowie, by otrzymać zwolnienie podatkowe, musi zadeklarować nakłady inwestycyjne w wysokości 100 mln zł. W Tarnowie ten próg wynosi 10 mln zł. Poziom koniecznych do poniesienia nakładów inwestycyjnych jest znacząco obniżony dla  mikro, małych oraz średnich firm.

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English