Sprawdzony przepis na akcelerację dla startupów

Starannie wybrane składniki, zbilansowane proporcje oraz optymalny czas przygotowań. KPT ScaleUP, czyli akcelerator Przemysłu 4.0, ma własną receptę na wsparcie startupów. By z niej skorzystać, warto wystartować w rekrutacji do tegorocznej odsłony akceleracji.

 

Powszechnie wiadomo, że najcenniejsze i najbardziej pożądane są takie receptury, które są z nami od dawna. To dowód, że taki przepis był wielokrotnie oraz intensywnie stosowany, za każdym razem przynosząc pożądany rezultat. Podobnie jest z receptą na akcelerację, wypracowaną przez ekspertów KPT ScaleUP na przestrzeni lat. Mogą się oni pochwalić się autorskim know-how, z którego skorzystały do tej pory 54 startupy działające w obszarze Przemysłu 4.0 (m.i.n. Airly, Insignes Labs, Optimo Light, Seedia, Sense Monitoring, 1000 realities czy ExMetrix.). Startuje właśnie nabór do piątej już edycji KPT ScaleUP. Oznacza to, że przed młodymi technologicznymi spółkami pojawia się szansa na zaspokojenie głodu sukcesu.

Do udziału w naszej akceleracji zapraszam wszystkie startupy, które oferują ciekawe rozwiązania dla przemysłu. Szukamy produktów i usług dla takich obszarów jak produkcja, magazynowanie i logistyka, BHP, kontakt z klientem czy szeroko rozumiane procesy biznesowe – zachęca Angelika Popławska, kierowniczka programu KPT ScaleUP. – Ważne jest, aby startująca do naboru firma dysponowała co najmniej prototypem produktu B2B.

 

Sprawdzony skład

Smaku akceleracji dodają partnerzy przemysłowi. To duże firmy i liderzy na swoich rynkach, którzy przez cała półroczną akcelerację będą współpracować ze startupami. Jak pokazują dotychczasowe cztery edycje, będzie to realne zaangażowanie. Jego docelowy efekt to udoskonalenie innowacyjnych produktów i usług stworzonych przez młode spółki, przetestowanie ich w środowisku jak najbardziej zbliżonym do rynkowego oraz jak najpełniejsze przygotowanie do finalnego wdrożenia. Partnerami akceleratora w tej edycji zostały Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Polska, ASTOR, Warbud, Werner Kenkel, Woodward, JMP Flowers, Aluprof, Grupa VOX, Velvet Care, Voxel i ES System.

Wyzwania partnerów przemysłowych – czyli te obszary, dla których poszukują rozwiązań – można obejrzeć tutaj: http://scaleup.kpt.krakow.pl/wp-content/uploads/2020/06/OT_wyzwania_V_edycja_2020.pdf

Grono osób bezpośrednio wspierających startupy poszerzają opiekunowie. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z technologicznymi firmami, które będą w stałym kontakcie z akcelerowanymi startupami, służyć codzienną pomocą czy też mobilizować je do osiągania kolejnych kamieni milowych w projekcie.

 

Optymalny bilans wsparcia

Na bogate menu akceleracji oferowane przez KPT ScaleUP składa się starannie opracowany pakiet wsparcia. Wchodzi w niego bezzwrotna dotacja, wynosząca do 200 000 złotych, rozbudowany program szkoleń i warsztatów pomagający w zarządzaniu firmą, a także – sesje mentoringowe z uznanymi osobistościami świata biznesu. Dzięki rozmowom z praktykami zarządzania, innowatorami czy prezesami cenionych firm, możliwe będzie przygotowanie się na wszelkie wyzwania stojące przed każdą młodą spółką.

By skorzystać z tego wszystkiego, wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie scaleup.kpt.krakow.pl (https://gust.com/programs/kpt-scaleup-2020-5-edycja). Nabór wniosków trwa do piętnastego lipca.

 

Akcelerator KPT ScaleUP jest współfinansowany przez PARP z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

KPT ScaleUP jest zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny, firmę która już ponad 20 lat budzi zaufanie przedsiębiorców. KPT dysponuje pełną paletą narzędzi, dzięki którym klienci Parku mogą rozwijać się lepiej i szybciej. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw, które przy wsparciu Parku mogą rozwijać się w optymalnych warunkach.

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English