e-prowadnikowy system zasilania zamontowany w mniej niż 60 minut

 

Bezpieczne prowadzenie energii podczas długich przesuwów przy niskim koszcie: taki był cel opracowania autoglide 5 firmy igus. Nowy system e-prowadnika został zaprojektowany specjalnie do poziomych zastosowań w intralogistyce i suwnicach. Cecha szczególna: zasilanie jest szybko montowane, ponieważ nie wymaga rynny prowadzącej. Zamiast tego, wyprofilowany e-prowadnik porusza się wzdłuż liny.

 

Wielu użytkowników wykorzystuje szynoprzewody do przesyłu energii i danych w ciasnych, kompaktowych przestrzeniach oraz do szybkiego przemieszczania między alejami, na przykład w układarkach regałowych. Ich główną wadą jest to, że są kosztowne w utrzymaniu, mogą być używane wyłącznie do przesyłania zasilania jako standard i muszą być regularnie czyszczone, aby uniknąć przerwania styków. Firma igus opracowała teraz autoglide 5 do bezpiecznego prowadzenia przewodów poziomych, z prędkością do 4 m/s i przesuwów do 80 metrów, nawet bez rynny. – Autoglide 5 można łatwo zainstalować w alei na linie lub profilu. Jest przede wszystkim atrakcyjniejszy ze względu na niską cenę, o 88% krótszy czas instalacji, w porównaniu do systemów rynnowych oraz bezobsługową eksploatację – wyjaśnia Christian Strauch, Szef działu intralogistyki w firmie igus. – Nowe zasilanie stanowi zatem prawdziwą alternatywę dla systemów szyn zbiorczych.

 

Prowadź energię i dane bezpiecznie, nawet bez rynny

Aby zamontować autoglide 5, technik intralogistyki potrzebuje tylko dostarczonej metalowej liny, którą rozciąga na podłodze w alejce. Alternatywnie możliwe jest również prowadzenie za pomocą plastikowej liny lub profilu. e-prowadnik może bezpiecznie przemieszczać się na linie, ponieważ programiści igus opracowali specjalną koncepcję prowadzenia. Spód ogniw e-prowadnika ma na środku element prowadzący, dzięki czemu e-prowadnik może bezpiecznie spoczywać na linie. W celu zapewnienia odpornego na zużycie i precyzyjnego toczenia górnego biegu prowadnika na dolnym biegu, inżynierowie polegali na elementach autoglide firmy igus. System ten składa się z formowanych wtryskowo poprzeczek, które zapobiegają wysunięciu się e-prowadnika. Pozwala to użytkownikowi całkowicie zrezygnować z rynny prowadzącej.

 

 

Trwałe, bezobsługowe i łatwe do czyszczenia

Systemy szynoprzewodów oraz pantografów są bardzo podatne na zużycie i wymagają wymiany po upływie zaledwie jednego do dwóch lat. Dzięki autoglide 5 firma igus opracowała trwały i niewymagający konserwacji system zasilania, wykonany z wysokowydajnych polimerów. igus testuje obecnie długą żywotność nowego e-prowadnika we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. W laboratorium, autoglide 5 przekonuje swoją cichą pracą. Przy prędkości 2 metrów na sekundę, zmierzona wartość wyniosła 63 dB(A). Kolejna zaleta: – Ponieważ autoglide 5, w przeciwieństwie do systemu szynoprzewodów, nie ma  styków, przejście jest łatwe do czyszczenia – mówi entuzjastycznie Christian Strauch. igus oferuje system e-prowadników, który jest już w pełni konfekcjonowany jako readychain z wysoce elastycznymi przewodami chainflex.

 

Źródło: igus

 

Authors

Related posts

Góra
English