Mata olejowa MEWA Multitex zapewnia czystość i chroni środowisko

Naprawa i przeglądy maszyn wiążą się często koniecznością usuwania wycieku niebezpiecznych cieczy, stanowiących potencjalne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Mata olejowa MEWA MULTITEX pozwala utrzymać takie stanowisko pracy w czystości.

 

 

Mata układana jest zwykle pod naprawianą maszyną. Można nią pokryć także duże powierzchnie, układając na nich maty jedna obok drugiej. Każda pojedyncza mata ma wymiary 60 x 90 cm i mieści się także w ciasnych, trudno dostępnych miejscach.

Mata olejowa MEWA MULTITEX błyskawicznie wchłania skapujące ciecze, takie jak oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary czy ługi. Są one zasysane z powierzchni maty i bezpiecznie gromadzone w jej rdzeniu wykonanym ze specjalnego włókna. Powierzchnia maty pozostaje zatem zawsze czysta. Pomimo niewielkich rozmiarów i małego ciężaru, mata jest w stanie wchłonąć do trzech litrów cieczy, mimo, iż sama waży tylko 600 gramów.

Głównymi zaletami maty olejowej MEWA MULTITEX są:

  • mały ciężar
  • niewielkie rozmiary
  • elastyczne możliwości zastosowania
  • duża nasiąkliwość
  • mata nie jest odpadem.

 

 

Ekologiczna i praktyczna

Użytkownik może wynająć matę MULTITEX w ramach usługi pełnego serwisu firmy MEWA. W ustalonych odstępach czasowych zanieczyszczone maty są odbierane od klienta, prane ekologicznie, a w razie potrzeby wymieniane na nowe, a następnie – już czyste – ponownie dostarczane klientowi. Mata nie stanowi przy tym odpadu w rozumieniu Ustawy o odpadach. Natomiast usługa pełnego serwisu firmy MEWA to optymalnie dostosowany do potrzeb i tani sposób na wyeliminowanie kłopotów z odpadami i nakładami związanymi z ich usuwaniem, co ostatecznie bez wątpienia wychodzi na dobre także środowisku naturalnemu.

 

 

Funkcjonowanie maty olejowej ilustruje film na stronie internetowej firmy MEWA: https://mewa.tm/3d13NHY

 

Źródło: MEWA

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English