Zarządzanie produkcją z domowego biura: Wszystkie dane spawalnicze pod stałą kontrolą

 

Czuwanie nad produkcją spawalniczą z daleka – to wygodne, skuteczne i sensowne rozwiązanie. Do jego wdrożenia potrzebne są cyfrowe narzędzia, chociażby takie jak oprogramowanie WeldCube Premium firmy Fronius.

 

Oprogramowanie pozwalające zachować mobilność i elastyczność w podejściu do pracy

Oprogramowanie do zarządzania danymi spawalniczymi WeldCube Premium jest wykorzystywane np. przez jednego z europejskich producentów maszyn leśnych. Na produkcji firma stosuje systemy spawania Fronius TPS/i. – Dzięki WeldCube Premium dane spawalnicze podłączonych do sieci urządzeń Fronius są zapisywane w centralnej bazie danych – wyjaśnia Johannes Zauner-Penninger, technik systemów odpowiedzialny za oprogramowanie we Fronius Perfect Welding. – Oprogramowanie oferuje inteligentne funkcje zarządzania i statystyki i umożliwia sporządzenie dokumentacji oraz analizy procesu spawania dla danego podzespołu. Pokazuje ono na żywo, czy dana spoina została już wykonana lub czy nie zostały przekroczone wartości graniczne – wymienia funkcje oprogramowania Zauner-Penninger. Klient może w każdym miejscu i czasie uruchomić WeldCube Premium w przeglądarce internetowej poprzez łącze VPN, zyskując dzięki temu kontrolę nad wszystkimi procesami spawania urządzeń podłączonych do sieci.

W obecnych realiach oznacza to, że kierownicy produkcji, kierownicy linii, nadzór spawalniczy i pracownicy odpowiedzialni za serwis mogą przynajmniej częściowo wykonywać swoje zadania z domu lub z odizolowanych biur, bez osobistego kontaktu z innymi. Mimo tego zapewnią optymalne wsparcie kolegom pracującym na produkcji. Jeżeli pracownik produkcji odkryje wadliwej jakości spoinę, informacja ta zostanie przekazana właściwemu inżynierowi, który nie tylko otrzyma komunikat o problemie, ale w oparciu o dane z dokumentacji WeldCube Premium będzie mógł niezwłocznie przeanalizować usterkę. – Ponadto osoba odpowiedzialna może uzyskać bezpośredni dostęp do systemu spawania za pomocą przeglądarki internetowej i w razie potrzeby skorygować odpowiednie parametry – mówi technik systemów Fronius.

Dodatkowo istnieje możliwość monitorowania obciążenia urządzeń oraz ich statusu, postępu prac, bądź występujących problemów. Scentralizowane zapisywanie danych umożliwia dokumentowanie danego elementu i sporządzanie odnoszących się do niego plików PDF, raportów lub analiz graficznych. Rozwiązania w oprogramowaniu takim jak WeldCube Premium pomagają tym samym zachować mobilność i elastyczność w podejściu do pracy, niezależnie od miejsca jej wykonywania – w domowym biurze, w firmie, czy w podróży służbowej.

 

Źródło: Fronius

Authors

Related posts

Góra
English