Jak szybko zwraca się koszt paneli słonecznych?

 

Energa Obrót udostępniła osobom zainteresowanym własną instalacją fotowoltaiczną nowe narzędzie. W internetowym kalkulatorze klienci przeliczą, jakiej mocy instalacji potrzebują, na jakie zniżki mogą liczyć oraz jak szybko zwróci się koszt instalacji

Aplikacja dostępna jest na stronie spółki. Na początek wystarczy podać roczne zużycie energii elektrycznej – w przypadku faktur Energi Obrotu zużycie z ostatnich 12 miesięcy można znaleźć na drugiej stronie, zaraz pod numerem i adresem PPE (warto przy okazji zapoznać się z prostym poradnikiem, jak czytać rachunki za prąd).

 

 

Następnie należy wybrać jeden z dostępnych typów instalacji (na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie).

 

 

Na podstawie danych kalkulator dopasuje moc instalacji i potrzebną do jej montażu powierzchnię. W kolejnym kroku poda szacunki zarówno na temat pełnego kosztu montażu, jak też kosztów obniżonych o dofinansowanie z rządowego programu „Mój Prąd” (do 5 tys. zł) oraz ulgę termomodernizacyjną  (17 lub 32 proc., w zależności od progu podatkowego). Kalkulator wskaże też, po jakim czasie klientom zwróci się instalacja paneli fotowoltaicznych.

 

 

Na koniec, jeśli uzyskane wyniki będą zadowalające, wystarczy zostawić dane kontaktowe. Energa Obrót skontaktuje się z klientem i umówi datę wizji lokalnej, która pozwoli dopracować szczegóły przyszłej inwestycji.

 

 

Fotowoltaika dla każdego

Kalkulator jest częścią kompleksowej oferty Energi Obrotu dla wszystkich klientów indywidualnych zainteresowanych własną fotowoltaiką. Spółka świadczy pełen zakres usług, od dokładnej wyceny, szczegółowej kalkulacji spodziewanych oszczędności oraz prac planistycznych, przez wsparcie w wypełnieniu wniosków o dofinansowania, a na montażu i przyłączeniu do sieci elektroenergetycznych kończąc. Aby skorzystać z tych usług, wystarczy mieć umowę kompleksową z Energą Obrotem i być właścicielem dachu lub gruntu, na którym zamontowane będą panele.

Oferta jest szczególnie atrakcyjna z uwagi na fakt, że np. 4-osobowa rodzina po pełnym zbilansowaniu instalacji fotowoltaicznej płacić będzie rachunki w wysokości ok. 200-220 zł rocznie, czyli jedynie opłaty stałe, niezwiązane z wysokością zużycia. Dzięki kompleksowej ofercie Energi Obrotu takie obniżenie rocznych wydatków będzie możliwe dzięki inwestycji rzędu 12,6 tys. (ulga termomodernizacyjna w wysokości 17 proc. i dofinansowanie z programu „Mój Prąd”) bądź 10,3 tys. zł (ulga 32-procentowa wraz z „Moim Prądem”). Tyle bowiem dzięki finansowemu wsparciu kosztować będzie instalacja o mocy 3,7 kWp, wystarczająca przy rocznym zapotrzebowaniu czteroosobowej rodziny rzędu 3,2-3,3 tys. kWh. Bez programu „Mój Prąd” i ulgi taka sama instalacja kosztowałaby ok. 20 tys. zł.

Przed epidemią koronawirusa Energa Obrót zorganizowała w dwóch gminach, Opatówku i Jastarni, spotkania dla mieszkańców, na których mogli poznać bliżej zarówno zalety fotowoltaiki, jak też oferty spółki. Cykl spotkań zostanie wznowiony, jeśli tylko pozwolą na to okoliczności.

 

Źródło: Energa

Authors

Related posts

Góra
English