Sopocka firma IT – Gormanet, z pierwszą decyzją on-line PSSE

 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwszą decyzję o wsparciu w formie on-line. Otrzymała ją spółka Gormanet. Jest to dobry zwiastun odmrażania gospodarki.

Szczególne znaczenie ma fakt, że spółka Gormanet to polska firma technologiczna tworząca światowej jakości rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją. Spółka od 10 lat prężnie się rozwija. Jedną z jej marek spółki dobrze znanej na rynku amerykańskim jest Devopsbay, która świadczy usługi z zakresu wytwarzania oprogramowania oraz zarządzania systemami. Wydana decyzja o wsparciu pozwoli spółce na realizację kolejnego etapu rozwoju i umacniania swojej pozycji na światowych rynkach. Nowoczesne technologie informatyczne to jedna ze specjalizacji gospodarki Pomorza. Cieszy więc, że w dobie trudnej sytuacji związanej z pandemią są także dziedziny gospodarki, które mogą się rozwijać.

W wydarzeniu uczestniczyli: Przemysław Sztandera prezes Zarządu i Paweł Lulewicz wiceprezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz Michał Kułaczkowski prezes firmy Gormanet.

Prezes PSSE Przemysław Sztandera  podkreślał rolę branży nowych technologii w obecnej sytuacji gospodarczej: Przyszło nam żyć w rzeczywistości, której jeszcze niedawno nikt sobie nie wyobrażał, gdzie wysokie technologie odgrywają bardzo ważną rolę w pracy oraz rozwoju gospodarek światowych i krajowych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, nie zawiesiła swojej działalności i jako jedna z pierwszych firm na Pomorzu przeszła na pracę zdalną cały czas wspierając przedsiębiorców, nie tylko jeśli chodzi o radzenie sobie z pandemią koronawirusa ale również wspierając te firmy, które planują dynamiczny rozwój. Bardzo się cieszymy, że możemy wręczyć decyzję o wsparciu firmie Gormanet, która działa w branży IT i która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, co wiąże się z ogromnym potencjałem rozwoju.

Prezes Gormanet Michał Kułaczkowski przedstawiał strategię rozwoju hubu technologicznego w nowej siedzibie spółki: Chciałbym, aby nowa siedziba spółki stała się hubem technologicznym, będąc w centrum Trójmiasta, zrzeszającym pasjonatów nowoczesnego oprogramowania, Internet of Things i sztucznej inteligencji. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu aplikacji opartych o mikroserwisy. Współpracujemy ze startupami i sektorem MŚP, jak i dużymi korporacjami. Umiejętne wykorzystanie nowych technologii w obecnych czasach, to według mnie klucz do sukcesu. Widzimy jak wiele firm zareagowało na wydarzenia i przestawiło się na pracę zdalną. Mam szczerą nadzieję, że technologie, które będziemy rozwijać Devopsbay przyczynią się do dalszego rozwoju firm i różnych branż. 

Wiceprezes PSSE wskazywał znaczenie firm produkcyjnych w walce z epidemią:

Paweł Lulewicz:Cieszymy się, że firmy z szeroko rozumianego sektora IT są z nami, jesteście Państwo przykładem, że w tak trudnym czasie można myśleć o rozwoju, można ten rozwój planować i go wdrażać. W naszej Strefie dominują firmy produkcyjne, które coraz częściej przestawiają się z tradycyjnej produkcji na działalność zautomatyzowaną i zrobotyzowaną. W tym obszarze także oferujemy wsparcie i jesteśmy bardzo aktywni. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom, którzy włączyli się w proces walki z koronawirusem, przestawiając swoje procesy produkcyjne i dostosowując produkcję do bieżących potrzeb rynku.

 

Źródło: Pomorska SSE

Authors

Related posts

Góra
English