Precyzyjna orientacja w środowiskach produkcyjnych i magazynowych

 

Firma Bosch Rexroth oferuje oprogramowanie do lokalizacji laserowej, które określa pozycję wszystkich typów pojazdów na terenie fabryki z częstotliwością 50 razy na sekundę bez potrzeby stosowania dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych. Oprogramowanie to, będące komponentem pojazdów samojezdnych, wózków widłowych czy systemów typu milk run, tworzy dynamiczne mapy obszaru, dla którego zostało wdrożone. Umożliwia autonomiczną nawigację na platformach mobilnych. Dane dotyczące ruchu pozyskane z kontrolowanych pojazdów można również wykorzystać do optymalizacji zarządzania flotą.

 

Tworzenie map nie wymaga oznaczeń na podłodze, luster ani innych elementów konstrukcyjnych. Położenie pojazdów wyposażonych w ten system można określić z dokładnością do jednego centymetra na całym terenie fabryki. Oprogramowanie to automatycznie wykrywa wszelkie zmiany w środowisku i dynamicznie aktualizuje mapę. W zależności od przypadku udostępnia aktualizacje map serwerowi lub innym pojazdom floty.

Oprogramowanie do lokalizacji laserowej wymaga niewielkich zasobów obliczeniowych. Obsługuje wiele popularnych urządzeń sterujących dla pojazdów autonomicznych, a także wiele skanerów laserowych, w tym skanery bezpieczne. Producenci pojazdów mogą łatwo zintegrować oprogramowanie lokalizacyjne ze swoimi systemami.

Niezawodny lokalizator w pojazdach autonomicznych jest niezbędny do bezpiecznej nawigacji w środowiskach produkcyjnych i magazynowych. Jest już używany w produkcji seryjnej na potrzeby systemu autonomicznej jazdy ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth, który wykonuje zadania związane
z transportem na terenie firmy. Precyzyjne dane lokalizacyjne można również wykorzystać jako podstawę usług sterowanych przepływem danych, mających na celu ocenę wykorzystania mocy produkcyjnych, planowanie tras lub wprowadzanie kolejnych usprawnień w zarządzaniu flotą.

Funkcja lokalizacji, która została zaprojektowana na potrzeby wymagających środowisk w sektorze produkcji i logistyki, zapewnia ciągłość i niezawodność działania.

 

Źródło: Bosch Rexroth

Authors

Related posts

Góra
English