Największy transportowy samolot świata, przywiezie do Polski środki do walki z koronawirusem

 

Antonow An-225 Mrija, największy transportowy samolot świata, przywiezie do Polski niezbędne środki do walki z koronawirusem. Na wypełnionym po brzegi pokładzie mieszczącego aż 400 ton ładunku samolotu znajdzie się nawet 7 milionów maseczek typu P2, kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych i kilkaset tysięcy przyłbic.

Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki KGHM Polska Miedź S.A. i Lotos S.A.

– Nasze międzynarodowe wieloletnie relacje handlowe i zdecydowana postawa Premiera Mateusza Morawieckiego pozwalają nam na skuteczne zakupy i przewiezienie środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego. To towar pożądany na całym świecie – powiedział Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM Polska Miedz S.A.

Będzie to już kolejny transport realizowany na zlecenie KGHM Polska Miedź S.A. – Pierwszy samolot wylądował 26 marca. Łączna wartość materiałów medycznych, których zakup zorganizowaliśmy to już około 15 mln usd – powiedział Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. – Wszystkie trafiają do dyspozycji rządu, który dystrybuuje je zgodnie z potrzebami szpitali.

 

Źródło: KGHM

Authors

Related posts

Góra
English