Przyprawy w ruchu! Prowadnice liniowe igus do szybkiego ruchu w automacie z przyprawami

 

Curry zamiast coli! Pięciu studentów z Heubach wraz z inżynierami i stażystami z EMAG LaserTec GmbH, opracowało automat do sprzedaży specjalnie pakowanych przypraw. Aby szybko dostarczyć pojemniki z solą, curry i pieprzem, zastosowano prowadnice liniowe drylin W od igus. Zapewniają one płynną, szybką i bezsmarową pracę maszyny.

 

Od razu wykorzystaj zdobytą wiedzę: taką możliwość mieli studenci akademii inżynierskiej, a także uczniowie liceum Rosenstein w Heubach. Pięciu studentów z 11 klasy miało okazję poznać smak zawodu inżyniera przez ponad rok. W trakcie tego procesu nauczyli się podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania projektami, rysunku technicznego, technologii kół zębatych i programowania. Dzięki przyswajaniu wiedzy z nauczanych przedmiotów, a także warsztatom szkoleniowym w EMAG LaserTec GmbH, uczniowie mogli samodzielnie opracować automat z przyprawami. Dzięki programowi wsparcia młodych inżynierów (YES) firmy igus, młodzi wynalazcy zdecydowali się na mechaniczny układ liniowy drylin W. Prowadnice liniowe zapewniają ekonomiczne i trwałe rozwiązanie do automatyzacji.

 

Od przemysłu do supermarketu

Pomysł na automat z przyprawami pojawił się podczas wycieczki po fabryce EMAG LaserTec w Heubach. Tam studenci zafascynowali się automatyczną instalacją wysokiego składowania narzędzi, a następnie pomyśleli o zadaniu, które można zautomatyzować w życiu codziennym. „Studenci szybko postanowili zbudować automat do sprzedaży przypraw dla supermarketów, aby przyspieszyć wybór i zakupy”, wyjaśnia Jens Gruber, który nadzorował projekt w EMAG LaserTec. „Aby system mógł wydobyć z maszyny odpowiednią przyprawę, potrzebowaliśmy trwałych i płynnie pracujących prowadnic liniowych dla osi. I w taki sposób studenci odnaleźli ofertę fimy igus.”

 

drylin W do szybkiej automatyzacji

W maszynie zastosowano w sumie trzy prowadnice liniowe z modułowego systemu drylin W. Zapewniają łatwy dostęp do wszystkich przegródek, dzięki czemu można wyjąć i dostarczyć odpowiednią przyprawę. W wózkach prowadzących szyn liniowych firma igus polega na odpornych na zużycie polimerach o wysokiej wydajności. Trybopolimery w elementach ślizgowych są całkowicie bezsmarowe i odpowiednie do stosowania w sektorze spożywczym. Ponieważ pracują one bez użycia smaru, brud nie może przykleić się do wózka liniowego i zablokować prowadnicę. Młodzi wynalazcy wybrali napęd z paskiem do napędzania osi Z. Dotychczasowym problemem były tutaj wysokie wibracje, które są teraz skutecznie pochłaniane przez prowadnice. Technika liniowa drylin jest stosowana nie tylko w innowacyjnych maszynach do przypraw, ale także w wielu wypróbowanych i przetestowanych urządzeniach, takich jak bankomaty, automaty do napojów, a nawet w automatycznych systemach kompletacji zamówień w aptekach.

 

igus wspiera projekty szkolne

Projekty takie jak automat z przyprawami są obsługiwane przez firmę igus w ramach programu wsparcia młodych inżynierów. Dzięki swojej inicjatywie uniwersyteckiej igus chce wspierać uczniów, studentów i wykładowców bezpłatnymi próbkami, sponsoringiem i opracowywaniem innowacyjnych projektów. Aby uzyskać więcej informacji o wsparciu uniwersyteckim igus, odwiedź stronę www.igus.pl/yes.

 

Źródło: igus

Authors

Related posts

Góra
English