GN 962 – dociskacze do ciężkich zastosowań, zasilane pneumatycznie

 

Elesa + Ganter wprowadziła do oferty nowy dociskacz GN 962 zasilany pneumatycznie, typu „longlife”. Korpus został wykonany z fosforanowanej stali, która znajduje zastosowanie w wysokich temperaturach i środowiskach o podwyższonym zagrożeniu korozją. Dodatkowo nowe dociskacze zostały wyposażone w hartowane i szlifowane sworznie i tuleje, które poprawiają wydajność przy powtarzalnej pracy w tego typu warunkach.

Dociskacze są dostępne w różnych wersjach wykonania elementu dociskowego:

Typ APV: rozwidlone ramię dociskowe z dwoma przesuwnymi nakładkami,
Typ CPV: rozwidlone ramię dociskowe z dwoma przesuwnymi nakładkami i śrubą dociskową GN 708.1,
Typ EPV: ramię dociskowe pełne z uchem do przyspawania.

Wersja EPV przystosowana jest do przenoszenia największych obciążeń:

  • Fs (Siła docisku przy ciśnieniu 6 bar): 2280N,
  • Fh (Siła przytrzymania): 8500N.

Dociskacz wyposażony jest w tłok magnetyczny, który po zastosowaniu czujnika GN 3380, będzie informować nas o położeniu ramienia dociskowego. Czujnik GN 3380 w momencie zbliżenia się tłoka magnetycznego zmienia swój stan. Zainstalowany w wybranym miejscu na korpusie siłownika będzie informował nas o osiągnięciu przez tłok określonej pozycji.

Dociskacze GN 962 występują w rozmiarach od 220 do 850, analogicznie do rozmiaru wzrastają siły przytrzymania Fh (od 2200 do 8500N) i docisku Fs (od 870 do 2280N), przy założeniu ciśnienia 6 bar.

Dociskacze longlife charakteryzują się zwiększoną trwałością, utrzymują swoje własności przy wielokrotnym, powtarzalnym użyciu (nawet do miliona cykli pracy).

Dociskacze pneumatyczne znajdą zastosowanie w praktycznie każdym powtarzalnym procesie produkcyjnym, wymagającym zwiększonych sił przytrzymania. Może to być:

  • montaż ram okiennych do zgrzewania,
  • spawanie, zgrzewanie, czy montaż elementów branży automotive
  • spawanych automatycznie konstrukcjach stalowych.

Wszystkie powyższe cechy dociskacza pneumatycznego sprawiają, że doskonale sprawdzi się on w wyżej wymienionych aplikacjach i spełni założenia nawet najbardziej wymagających procesów produkcyjnych zarówno w zakresie odporności, siły przytrzymania lub ilości cykli pracy.

 

Źródło: Elesa + Ganter

Authors

Related posts

Góra
English