Fimap z FFM Polska walczą z koronawirusem

 

Czystość i porządek to podstawa w walce z nowym wirusem, który hamuje rozwój światowych gospodarek. Musimy dbać o higienę osobistą, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Jak chronić obiekty, takie jak supermarkety, magazyny, centra logistyczne, dworce czy szpitale, gdzie dziennie pojawiają się setki osób? Firma Fimap, której oficjalnym importerem na rynek polski jest spółka FFM Polska zna rozwiązanie i wprowadza na rynek nowe urządzenia do dezynfekcji podłóg i sanifikacji posadzek na dużych obszarach.

BMg Sanitizer i MMg Sanitizer to dwa nowe automaty z siedziskiem do dezynfekcji podłóg, które w szybki i efektywny sposób zdezynfekują duże powierzchnie wewnętrzne.

 

Jak działają?

Urządzenia mają zestaw dysz zainstalowanych z tyłu automatu, które natryskują środek dezynfekujący na powierzchnię. W przypadku BMg Sanitizer jest to szerokość 1 metra, z kolei MMg Sanitizer zdezynfekuje 130 cm powierzchni za sobą. Istnieje możliwość przełączenia na dyszę umieszczoną na wysokości 1 metra i wtedy możemy dezynfekować otoczenie.

 

 

Czym się charakteryzują?

BMg Sanitizer skutecznie dezynfekuje duże powierzchnie w krótkim czasie. Jeden zbiornik roztworu może odkazić 106 000m2 powierzchni. W ciągu 5 godzin nieprzerwanej pracy dezynfekuje 22 500m2.

Drugie urządzenie zdezynfekuje do 327 000m2. Bez przerwy może pracować dłużej niż „brat”, bo do 6,5 godziny. Zbiornik płynu dezynfekującego MMg Sanitizer ma pojemność 110 litrów.

W urządzeniach można używać dowolnych środków dezynfekcyjnych między innymi:

– preparaty na bazie amin np. związki, które są substancjami nielotnymi (np. Biguanid Flache N),

– preparaty w postaci tabletek chlorowych,

– preparaty zawierające związki tlenowe np. nadwęglan sodu.

Wszystkie preparaty należy stosować zgodnie z instrukcją producenta.

 

Pamiętajmy!

Koronawirus może przetrwać na powierzchni kilka godzin! Stosowanie maszyn dezynfekujących zabija wirusy i zapobiega przenoszeniu ich na człowieka.

 

Źródło: Czysta Polska

Authors

Related posts

Góra
English