Szkolenie i łożyska NSK zapewniają oszczędności producentowi maszyn do obróbki drewna

 

Doświadczając powtarzających się uszkodzeń rolek prowadzących stołów stolarskich, międzynarodowy producent maszyn do obróbki drewna postanowił skorzystać przy rozwiązywaniu problemu z pomocy ekspertów NSK i zalet Programu Wartości Dodanej AIP. Decyzja ta była bardzo opłacalna, ponieważ wsparcie NSK pomogło zaoszczędzić zakładowi 13.333 € w skali roku, dzięki ograniczeniu kosztów pracy i montażu.

Po przybyciu do zakładu klienta zespół NSK przystąpił do analizy problemu z prowadnicami stołów, odkrywając, że zastosowane łożyska posiadają niewystarczającą tolerancję. Sytuacja ta, w połączeniu z niespójnymi metodami montażu łożysk, skutkowała częstymi uszkodzeniami łożysk.

Zaproponowano zastosowanie łożysk kół pasowych NSK, przede wszystkim ze względu na ich wyższy poziom tolerancji. Założono, że w połączeniu z odpowiednim kursem szkoleniowym, który umożliwi właściwy montaż prowadnicy stołu, działania te rozwiążą problem. Rzeczywiście rozwiązanie to umożliwiło niezakłócone funkcjonowanie maszyny i skrócenie czasu montowania łożysk.

Łożyska kół pasowych NSK odpowiadają konstrukcyjnie uszczelnionym dwurzędowym łożyskom skośnym. W związku ze swoją funkcją, łożyska posiadają wzmocniony pierścień zewnętrzny, który może być walcowy lub baryłkowy.

Co istotne, w ciężkich warunkach operacyjnych występujących w zakładach obróbki drewna, łożyska kół pasowych NSK wykorzystują uszczelki stykowe, które zapewniają doskonałą ochronę przed wnikaniem pyłu i innych typów zanieczyszczeń. Charakterystyka łożysk umożliwia ograniczenie zużycia bieżni oraz powierzchni kulek, zmniejszenie głośności pracy, a także redukcję wibracji i wycieków smaru. Kolejną zaletą łożysk kół pasowych NSK, które przenoszą siły promieniowe i osiowe w obu kierunkach, jest możliwość ich ponownego nasmarowania poprzez pierścień wewnętrzny.

Łożyska kół pasowych NSK zostały poddane wstępnej próbie u producenta maszyn do obróbki drewna, która wykazała ich doskonałą wydajność bez żadnych uszkodzeń. W połączeniu ze szkoleniem pracowników w zakresie montażu i demontażu łożysk możliwe było zmniejszenie kosztów montażu oraz lepsze wykorzystanie personelu.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English