OnRobot wprowadza na rynek nowy, kompaktowy chwytak Gecko Single-Pad (SP) dla mniejszych aplikacji

 

OnRobot, najszybciej rozwijający się duński producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (EoAT, End-of-Arm Tooling), wprowadził na rynek kompaktową, jednopadową wersję innowacyjnego, niepozostawiającego śladów chwytaka Gecko. Chwytak Gecko Single Pad (SP) oferuje te same możliwości co klasyczny Gecko, jednak sprawdzi się także w nowych zastosowaniach na mniejszych powierzchniach i z lżejszymi przedmiotami. Gecko SP, dostępny w trzech rozmiarach: SP1, SP3 i SP5 (nazwy wskazują maksymalny udźwig w kilogramach), jest przystosowany do podnoszenia szerokiego zakresu elementów płaskich, gładkich, błyszczących lub perforowanych. Gecko nie zostawia śladów nawet na powierzchniach o wysokim połysku, eliminując dzięki temu etap czyszczenia elementów. Pozwala to zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność. Podobnie jak jego większy odpowiednik, Gecko SP może chwytać perforowane przedmioty takie jak płytki PCB, siatki aluminiowe czy uszczelki głowic.

Wyróżniona wieloma nagrodami technologia Gecko wykorzystuje do chwytania takie samo rozwiązanie, jak łapy jaszczurki gekon podczas wspinania się: miliony cieniutkich włókien, wywierając siłę van der Waalsa, przyczepiają się do powierzchni przenoszonego przedmiotu. Chwytak nie wymaga sprzężonego powietrza lub zewnętrznego zasilania, co dodatkowo ogranicza koszty i usługi serwisowe. Ponadto Gecko może być szybko i łatwo podłączony za pośrednictwem jednosystemowego rozwiązania OnRobot, praktycznie nie wymaga programowania i współpracuje z większością robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych, wspierając producentów w zwiększaniu elastyczności procesów.

„Nasza unikatowa technologia Gecko pozwala automatyzować procesy, których nie może obsłużyć żaden inny chwytak, i teraz jest dostępna także w kompaktowym, elastycznym formacie, dającym naszym klientom jeszcze więcej możliwości” – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. „Chwytak w 100% spełnia założenia plug & play  i jest kolejnym rozwiązaniem w szerokiej gamie łatwych w obsłudze, opłacalnych i elastycznych narzędzi robotycznych, które pozwalają klientom skoncentrować się na realizowanej aplikacji nie zaś na robocie”.


O Gecko SP

  • Kompaktowy, lekki i elastyczny
  • Obsługiwany udźwig: 1, 3 i 5kg
  • Bezkablowy, nie wymaga zewnętrznego źródła powietrza.
  • Praktycznie nie wymaga programowania
  • Chwytanie bez zostawiania śladów na błyszczących powierzchniach, nie wymaga czyszczenia
  • Mocny chwyt elementów perforowanych

Więcej informacji o Gecko Single Pad: https://onrobot.com/pl/products/chwytak-gecko-single-pad

Authors

Related posts

Góra
English