Myjki wysokociśnieniowe

 

Myjki to sprzęt doskonale znany właścicielom domów jednorodzinnych. Używane są głównie do mycia samochodów oraz tarasów. Urządzenia te mogą być także używane w przedsiębiorstwach przemysłowych zarówno w procesach technologicznych, do mycia hal i urządzeń oraz w doraźnych pracach, jakie mogą być konieczne na terenie fabrycznym.

 

Myjki wysokociśnieniowe mogą znaleźć zastosowanie praktycznie wszędzie. Każdy konserwator odpowiedzialny za posesję lub kompleks przemysłowy z pewnością będzie wdzięczny za zakup takiego urządzenia, które pomoże mu utrzymać czystość na terenie, za który odpowiada. Najprostsze zastosowanie takiego urządzenia to wiosenne zmywanie chodników po zimowym sypaniu solą i piaskiem, zmywanie brudu z elewacji, mycie ogrodzenia, itp.

Mycie jest także niezbędne wewnątrz hal, kiedy np. trzeba posprzątać po awarii lub umyć urządzenia do produkcji, co ma miejsce głównie w przemyśle spożywczym. Oczywiście tam, gdzie codzienne mycie jest konieczne z powodu wymogów higienicznych zwykle stosuje się myjki stacjonarne, które są na wyposażeniu obiektów. Są on na stałe podłączone do źródła wody.

Myjki mobilne, bo o takich mowa, znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie występują doraźne potrzeby dokładnego wymycia czegokolwiek, także samochodów firmowych.

Urządzenia takie charakteryzują się tym, że łatwo jest je przetransportować z miejsca na miejsce – są wyposażone zwykle w 2 lub 4 koła (w ostateczności – sanki). Dodatkowym wyposażeniem jest zazwyczaj bęben, na który nawija się wąż. Oczywiście myjki profesjonalne różnią się od tych domowych, przede wszystkim jakością i materiałami wykonania, co wpływa na ich trwałość i cenę. Charakteryzują się także wyższym ciśnieniem roboczym niż urządzenia typowo domowe.

 

Autor: Tomasz Kurzacz

 

Więcej poniżej lub w PDF (link do pobrania):

 

GM 2019_3_28_37_Myjki
Authors

Related posts

Góra
English