Trzy pierwsze decyzje w nowym roku w Małopolsce

 

Krakowski Park Technologiczny, który ubiegły rok zamknął rekordową liczbą 50 wydanych decyzji o wsparciu, dynamicznie rozpoczyna także 2020 r. Zarząd KPT wydał pierwsze decyzje w nowym roku firmom, które łącznie zainwestują niemal 75 mln zł. Są wśród nich: mały przedsiębiorca – Firma Produkcyjno-Handlowa INS-TERM, która zainwestuje w Bobowej, z kolei średni – ABM Future sp. z o.o. oraz duży – Relativity Poland sp. z o.o. rozwijać się będą w Krakowie.

Podsumowując ubiegły rok, mogliśmy się cieszyć nie tylko z zajęcia drugiego miejsca wśród wszystkich spółek zarządzających, co jest dla KPT historycznym wynikiem, ale przede wszystkim z dużej liczby przedsiębiorstw, które będą mogły korzystać z programu PSI. Cieszy nas bowiem każda ambitna, szczególnie intensywna technologicznie inwestycja. Naszą ambicją jest utrzymanie dobrego wyniku w 2020 roku, a także dalsza integracja PSI z innymi oferowanymi przez nas usługami. Szczególnie z Digital Innovation Hub, który pomoże małym i średnim firmom przemysłowym przejść suchą stopą przez proces automatyzacji i cyfryzacji produkcji – Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT

Firma Produkcyjno-Handlowa INS-TERM jest producentem grzejników łazienkowych. W ramach inwestycji w gminie Bobowa wyremontowany zostanie nowy budynek co pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4 646 000 zł oraz utworzenie 3 nowych miejsc pracy.

– To pierwsza decyzja o wsparciu w gminie Bobowa, mamy nadzieję, że stanie się to impulsem do kolejnych inwestycji – komentuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora

ABM Future sp. z o.o., również wybuduje nowy zakład, w którym zostaną zainstalowane linie produkcyjne do obróbki elementów metalowych oraz elementów z płyty i drewna, a także zostanie wdrożone oprogramowanie służące do zarządzania procesem produkcji. ABM prowadzi działalność związaną z wyposażeniem sklepów, hurtowni, magazynów, biur i in. Deklarowane nakłady wyniosą co najmniej 20 000 000 oraz powstanie 20 nowych miejsc pracy.

Relativity Poland sp. z o.o, jest światowym liderem w dostawie rozwiązań i narzędzi na potrzeby procesu eDiscovery. Relativity ma siedzibę w Chicago i wraz z podmiotami powiązanymi zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 1 000 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Sztandarowym produktem Relativity jest platforma służąca do analizy dużej ilości danych i efektywnego wyszukiwania informacji, które mogą być przydatne w różnego rodzaju postępowaniach dowodowych. eDiscovery to proces przygotowawczy prowadzony w ramach postępowania dowodowego, które dotyczyć może m.in. cywilnych sporów sądowych, śledztw prowadzonych z urzędu, postępowań wewnętrznych, czy żądań udostępnienia informacji publicznej.

Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa poprzez utworzenie 130 nowych miejsc pracy łącznie w ramach 7 działów spółki. Nowi pracownicy będą odpowiedzialni m. in. za rozwój produktu i wsparcie klienta, a krakowskie biuro stanie się głównym punktem kontaktowym dla wszystkich klientów przedsiębiorcy na świecie oraz centrum zarządzania operacyjnego produktem poza godzinami biznesowymi Stanów Zjednoczonych. Koszty kwalifikowane tej inwestycji wyniosą co najmniej 50 mln zł.

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English