Spółka sia Abrasives umacnia swoją obecność w Goleniowie i tworzy dział badawczo-rozwojowy

 

Należąca do Grupy Bosch spółka sia Abrasives Polska intensywnie rozwija działalność w podszczecińskim Goleniowie. Po przejęciu firmy BTS produkującej materiały ścierne, sia rozpoczęła rozbudowę goleniowskiego zakładu. Inwestycja obejmowała budowę nowoczesnej hali o powierzchni ponad 27 tys. m², z częścią produkcyjną, logistyczną oraz przestrzenią biurowo-socjalną.

sia Abrasives Polska produkuje materiały ścierne do wielu branż (m.in. motoryzacyjnej, budowlanej czy meblowej) i klientów na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch lat firma zwiększyła swoje obroty aż dziesięciokrotnie.

Gdy w 2016 roku sia Abrasives kupiła zakład w Goleniowie, zatrudniał on 90 osób. Dzisiaj mamy już ponad 450 pracowników i planujemy dalszy rozwój. W krótkim czasie udało nam się stworzyć profesjonalny, zaangażowany zespół, którego praca jest doceniana w Grupie Bosch – mówi Dawid Nowakowski, dyrektor fabryki w Goleniowie i Członek Zarządu sia Abrasives Polska.

Ambitne projekty, centrum badawczo-rozwojowe i szkolenia

Po etapie rozbudowy zakładu, transferze i uruchomieniu linii technologicznych przyszedł czas na stabilizację i doskonalenie procesów.

Równolegle do tych działań podejmujemy się realizacji kolejnych, ważnych projektów, które bez wątpienia wpłyną na rozwój i znaczenie naszego oddziału w globalnych strukturach firmy – mówi Dawid Nowakowski.
Obecnie firma rozszerza m.in. kompetencje inżynieryjne i tworzy dział badawczo-rozwojowy, którego aktywność skupiona będzie na projektowaniu i wdrażaniu do produkcji nowych gotowych wyrobów.

W goleniowskim zakładzie organizujemy też kolejny obszar produkcji nastawiony na wytwarzanie krótkich serii wyrobów na specjalne zamówienia naszych klientów – dodaje Dawid Nowakowski.
Aby umożliwić pracownikom podnoszenie kwalifikacji, firma stworzyła w fabryce własne Centrum Treningowe, w którym szkolone są osoby rozpoczynające pracę oraz wszyscy, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Rozwój kompetencji jest też możliwy dzięki współpracy międzynarodowej – zespół z Goleniowa na co dzień pracuje blisko z kolegami ze Szwajcarii i Niemiec oraz klientami z całego świata.

Jesteśmy częścią firmy o globalnym zasięgu i długiej tradycji, dlatego nasze działania opieramy na międzynarodowych standardach i wiedzy o zarządzaniu popartej wieloletnim doświadczeniem. Bosch oferuje szeroki wachlarz narzędzi, które pozwalają dobrze planować i koordynować codzienną pracę. Pracownicy to doceniają – dodaje Dawid Nowakowski.

Nowe zadania centralne

sia Abrasives Polska ma też od niedawna znaczny wpływ na konfigurację strategii łańcucha dostaw. Firma przejęła odpowiedzialność operacyjną za zarządzanie stanami magazynowymi wyrobów gotowych w centrum dystrybucyjnym firmy w Niemczech.

Jesteśmy dumni z tego, że czwarta spółka Grupy Bosch w Polsce rozwija się w tak dynamiczny sposób. Jesteśmy ważnym krajem na mapie koncernu, który od lat rozwija swoją działalność w Polsce – podkreśla Rafał Rudziński, Prezes firmy Robert Bosch i reprezentant Grupy Bosch w Polsce.
Jednocześnie sia Abrasives przygotowuje się do rozszerzenia swojej lokalnej działalności tak, aby jak najwięcej produktów mogło być wysyłanych z Goleniowa bezpośrednio do klientów znajdujących się np. w Szwajcarii.

Plany są ambitne, dlatego nie zapominamy o wspieraniu naszych pracowników w rozwoju ich kompetencji. Bez wiedzy, pomysłów i determinacji każdego z nich, nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego typu przedsięwzięć – mówi Dawid Nowakowski.

Globalna działalność, lokalne zaangażowanie

sia Abrasives aktywnie uczestniczy też w działaniach ważnych dla lokalnej społeczności. Angażuje się w akcje wspierające rynek pracy, jak spotkanie „Moda na bezpieczeństwo” zorganizowane przez Zakład Aktywizacji Zawodowej w Goleniowie, czy uczelniane targi pracy. Promuje także średnie szkolnictwo techniczne, np. poprzez spotkania z młodzieżą uczącą się w szkołach branżowych. sia wsparła również tegoroczny lekkoatletyczny Bestseller Goleniów Athletics Park.

– Chętnie wspieramy akcje służące promocji miasta i zdrowego stylu życia, dlatego na zawodach lekkoatletycznych w Goleniowie mieliśmy w tym roku swoją reprezentację i byliśmy jednym ze sponsorów całego wydarzenia – dodaje Dawid Nowakowski.

 

Źródło: Bosch

Authors

Related posts

Góra
English