Więcej mocy i dłuższy czas pracy – akumulatory HD PRO18V

 

Jedną z podstawowych potrzeb użytkowników elektronarzędzi jest gwarancja, że wybrany przez nich sprzęt zapewni możliwie najbardziej wydajną pracę. Ważny jest również długi czas działania, bez konieczności powtórnego ładowania akumulatora. Marka AEG, stworzyła rozwiązanie, które nie tylko spełnia powyższe warunki, ale także maksymalnie podnosi wytrzymałość i żywotność urządzeń, dbając przy tym o pełne bezpieczeństwo użytkownika. Są to akumulatory HD PRO18V.

Wieloletnie doświadczenie na rynku elektronarzędzi, pomaga AEG zrozumieć wyzwania codziennej pracy profesjonalistów. Właśnie z tego powodu marka zdecydowała się na opracowanie i wdrożenie technologii akumulatorów PRO18V. Rozwiązanie umożliwia  pełne wykorzystanie  możliwości narzędzi AEG. Dzięki temu praca nawet z wymagającymi materiałami, takimi jak twarde drewno czy kamień, może być wykonywana znacznie szybciej i bardziej komfortowo. Wszystko to przy jednoczesnym osiągnięciu jeszcze lepszych efektów końcowych.

 

Dłuższy czas pracy

Dobór akumulatora to sprawa bardzo indywidualna. Przed kupnem konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę charakter danego zadania, materiał, w którym będziemy pracować oraz specyfikację sprzętu, na którym zamierza działać użytkownik. Z uwagi na wiele zmiennych, marka AEG maksymalnie rozszerzyła portfolio akumulatorów PRO18V. W ofercie znajdują się modele o pojemności od 1,5 Ah do 9 Ah.

Te o mniejszej pojemności mogą być wykorzystywane np. do wkrętarek czy latarek. Natomiast najmocniejsze do takich narzędzi jak pilarki tarczowe, duże szlifierki kątowe oraz ukośnice. Sprzęty przystosowane do obsługi akumulatorów HD PRO18V, czyli wyposażone w dodatkowe styki, potrafią wydobyć więcej mocy w porównaniu do standardowych urządzeń – nawet o 35%. Akumulatory HD PRO18V mogą także zapewnić nawet dwukrotnie dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu. Z kolei wskaźnik stanu naładowania umożliwia dodatkowo precyzyjną kontrolę czasu pozostałego na działanie bez potrzeby podłączenia do ładowarki.

 

Lepsze zarządzanie ciepłem

Dzięki potrójnym zgrzewom punktowym, powiększonym płytom łączącym i ulepszonej technologii chłodzenia, akumulatory HD PRO18V gwarantują lepsze zarządzanie ciepłem. Ogranicza to wzrost temperatury i przegrzanie sprzętu, co zwiększa zarówno bezpieczeństwo użytkowania, jak i żywotność akumulatora oraz samego narzędzia.

 

Nie do zdarcia

Akumulatory HD PRO18V są nie tylko wydajne, ale także bardzo wytrzymałe. Obudowa i gumowe przekładki zapewniają dużą odporność na uszkodzenia. Podwójnie zgrzewane styki chronią akumulatory przed drganiami i przegrzaniem, a dodatkowe zabezpieczenie obwodów przed wilgocią i pyłem. Co więcej, sztywna rama utrzymująca ogniwa w miejscu absorbuje uderzenia mogące uszkodzić ogniwa. Natomiast niezależne przyciski mocowania chronią przed przypadkowym wypadnięciem akumulatora.

 

PROLITHIUM-ION – system potrójnej ochrony

Akumulatory AEG HD PRO18V wyróżniają się potrójną ochroną. Dzięki technologii PROLITHIUM-ION zarówno źródło mocy, jak i urządzenie są w pełni chronione w czasie działania, a użytkownik ma gwarancję nieprzerwanej pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Akumulatory będą działać zarówno w niskiej (-18°C), jak i wysokiej (+50°C) temperaturze.

System umożliwia stały monitoring temperatury i ocenę nagrzania elektronarzędzia. Z kolei dzięki wyłącznikowi termicznemu dodatkowo chroni akumulator przed skutkami nadmiernego wzrostu temperatury. Monitoring przeładowania ogranicza nadmierny pobór prądu urządzenia wyłączając je i chroniąc przed uszkodzeniem. Natomiast indywidualny monitoring ogniw sprawia, że wszystkie ogniwa akumulatora są rozładowywane w tym samym tempie. To uniemożliwia całkowite rozładowanie akumulatora, wydłuża czas jego pracy oraz przedłuża jego żywotność.

Oferta akumulatorów AEG PRO18V jest bardzo szeroka. Znajdują się w niej baterie o różnej pojemności (od 1,5 Ah do 9 Ah) i wadze. Dzięki temu można dobrać źródło mocy odpowiednie do oczekiwań użytkownika, warunków pracy i danego zadania. Jako odpowiedź na największe wyzwania firma AEG stworzyła akumulatory HD PRO18V umożliwiające pracę na najwyższych obrotach.

 

Źródło: AEG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English