Pokrywy Alfa Laval do zbiorników

 

Pokrywy do zbiorników Alfa Laval to wysokiej jakości produkty, które umożliwiają łatwą i wygodną inspekcję i dostęp do wnętrza zbiornika, co jest zgodne z wymaganiami w branżach mleczarskiej, produkcji żywności i napojów, farmaceutycznej oraz branży kosmetyków i chemii gospodarczej.

Do zastosowania w procesach higienicznych firma oferuje kompletny asortyment włazów do zbiorników z atestem 3A, dostępnych w wielu wariantach wykończenia powierzchni i z wieloma materiałami uszczelnień.

 

Higieniczna konstrukcja dostosowana do różnych zastosowań
Pokrywy do zbiorników Alfa Laval precyzyjnie zabezpieczają i pasują do otworów w zbiornikach wysoko-, nisko- i bezciśnieniowych — zarówno powyżej, jak i poniżej poziomu cieczy. Dla procesów higienicznych w ofercie są dwa modele:

Pokrywa do zbiorników Alfa Laval LKD
Owalna pokrywa zbiornikowa Alfa Laval LKD ze stali kwasoodpornej jest przeznaczona do zbiorników używanych w branżach higienicznych. Na potrzeby inspekcji pokrywę można otworzyć do wnętrza zbiornika. W przypadku potrzeby wejścia do zbiornika, pokrywę można zdjąć z zawiasów, lub pozostawić ją uchylona na zewnątrz zbiornika. Uszczelka jest umiejscowiona w sposób gwarantujący zachowanie higieny i jest odporna na podciśnienia i nadciśnienie panujące w zbiorniku.

Pokrywa zbiornikowa Alfa Laval LKDC
Okrągłe pokrywy do zbiorników Alfa Laval LKDC ze stali kwasoodpornej stosuje się na szczycie zbiornika. Dostarczane są z wymiennym i podwójnym uszczelnieniem wargowym, co pozwala uniknąć wycieku na zewnątrz zbiornika, np. podczas mycia CIP i podobnych procesów.

 

Normy
Małe i średnie włazy inspekcyjne Alfa Laval LKD i LKDC oraz większe pokrywy wejściowe są zgodne z amerykańskim atestem 3-A oraz deklaracją zgodności Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Wraz z pokrywami jest dostarczany certyfikat materiałowy 3.1 zgodny z normą EN 10204.

 

Materiały i wykończenia powierzchni
Pokrywy do zbiorników Alfa Laval są wykonane ze stali kwasoodpornej AISI 304 albo AISI 316L i dostarczane z uszczelkami z EPDM, NBR, FPM albo Q (silikon). Dostępne wykończenia powierzchni metodą elektropolerowania, szczotkowania albo wytrawiania kwasem, z Ra od 0,4 do 0,8 tak, aby spełnić wymagania w zakresie niezwykle wysokiej jakości w procesach higienicznych.

 

Źródło: Alfa Laval

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English