Hengst Filtration w Rawiczu

 

Fabryka filtrów w Rawiczu oficjalnie otwarta. Nowy zakład produkcyjny firmy Hengst Filtration jest najmłodszą inwestycją spółki, w której zatrudnionych ma być 150 osób. W planach firmy jest rozwijanie rawickiego zakładu.  

Nowy zakład produkcyjny powstał w ciągu roku. Kosztował ponad 10 milionów euro. Zajmuje powierzchnię 12 tysięcy metrów kwadratowych. W fabryce produkowane są filtry paliwa, oleju, powietrza oraz filtry kabinowe. Do końca roku ma być zatrudnione 150 osób. Rawicz to dziewiętnasty zakład firmy Hengst Filtration, która ma fabryki w różnych częściach świata. Oficjalne otwarcie zakładu w Rawiczu odbyło się w obecności szefów niemieckiej firmy, przedstawicieli samorządu gminy i powiatu rawickiego oraz zaproszonych gości. Były gratulacje, życzenia, upominki i symboliczne przecięcie wstęgi.

Otwarcie tego zakładu, to dla nas wspaniały moment i mamy nadzieję, że przyniesie nam wspaniałą przyszłość – przyznał Christopher Heine dyrektor generalny Grupy Hengst. W planach firmy jest rozbudowa rawickiego zakładu.
Dopiero startujemy w Rawiczu, ale rozwijamy się jako firma i już za kilka lat ten zakład będzie co najmniej dwa razy większy niż obecnie – zapowiada Christopher Heine. – To będzie największy zakład firmy Hengst na świecie i dlatego chcemy go rozbudowywać.

Satysfakcji i zadowolenia z otwarcia firmy nowego inwestora nie ukrywał burmistrz Grzegorz Kubik. – Otwarcie firmy kończy etap pracy związany z pozyskiwaniem inwestora – przyznaje Grzegorz Kubik. – To jest moment wieńczący, którego dotknęliśmy po raz pierwszy i chcę, aby nie po raz ostatni – podkreśla. Burmistrz zaznacza, że jeszcze nie czas na liczenie wpływów wynikających z obecności firmy. Hengst ma pięcioletni okres zwolnienia z podatku.

–  Jest inwestor jest satysfakcja, skończą się zwolnienia i podatki będą musiały wpłynąć. Poza tym są miejsca pracy. To jest bardzo ważny element – podkreśla Kubik. – Mimo że ileś osób przeszło do Rawicza zzakładu w Gostyniu, ale to nie jest sto procent kadry, a pozostała już nie przejdzie i przy kolejnych etapach rozbudowy będą zatrudniania – podkreślał burmistrz Rawicza.

 

Źródło: elka.pl

Authors

Related posts

Góra
English