Centrum techniczne Nexteer Automotive w Tychach

 

We wrześniu 2019 roku koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive zakończył ostatnią fazę tworzenia Europejskiego Centrum Technicznego firmy w Tychach.

Od 2016 roku Europejskie Centrum Techniczne prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdów: od budowy prototypów, po badania na torze testowym. Obecnie pracuje w nim już ponad 200 inżynierów.

Firma poinformowała, że – wraz z powstałą przed trzema laty halą produkcyjno-magazynową – zainwestowała w nową infrastrukturę w Tychach już niemal 70 mln PLN na przestrzeni trzech ostatnich lat i będzie wciąż zwiększać tę kwotę. W przypadku zakładu produkcyjnego będą to inwestycje w linie produkcyjne, natomiast w przypadku centrum technicznego – w kolejne urządzenia testowe.

Eksperci pracujący w Europejskim Centrum Technicznym Nexteer Automotive są odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych EPS. Ponadto w najbliższym czasie będą też uczestniczyli w projektach związanych z tworzeniem autonomicznych pojazdów, nad którymi firma pracuje już teraz wraz ze swoimi klientami głównie w centrali firmy w USA oraz w Niemczech. Na przestrzeni ostatnich trzech lat w ramach Europejskiego Centrum Technicznego powstał m.in. ośrodek testowy samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive (przy nowo otwartym torze testowym położonym obok zakładu), tzw. laboratorium walidacyjne (służące do badania charakterystyki systemów EPS zarówno pod kątem mechanicznym, jak i elektrycznym) oraz centrum tworzenia prototypów.

Od 2016 roku Nexteer zatrudnił ponad 150 inżynierów i nadal zwiększa tę liczbę. Są to zarówno młodzi absolwenci polskich uczelni, jak i uznani na rynku specjaliści różnorodnych dziedzin, między innymi: inżynierowie mechanicy, projektanci CAD/CAM, inżynierowie analiz FEM, projektanci systemów wbudowanych, programiści „embedded”, testerzy oprogramowania i funkcji, inżynierowie elektronicy i projektanci obwodów.

Inżynierowie pracujący w naszym Centrum Technicznym mają unikatową możliwość projektowania i rozwijania najbardziej zaawansowanych typów systemów sterowniczych, które wyznaczają trendy w zakresie bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia setek milionów samochodów na świecie. Można stwierdzić, iż pracownicy centrów technicznych czy badawczo-rozwojowych to – nie tylko w branży motoryzacyjnej – elita skupiająca najlepszych specjalistów, którzy decydują o kształcie najbardziej innowacyjnych rozwiązań na świecie. Cieszymy się, że to właśnie w Polsce tworzymy zespół, który wraz z naszymi klientami współtworzył będzie samochody przyszłości – mówi Ryszard Iskra, dyrektor ds. technicznych Nexteer Automotive Poland.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English