Bezszczotkowy strug od AEG

 

Marka AEG, jako lider na rynku, dostarcza elektronarzędzia odpowiadające na potrzeby profesjonalistów. Jednym z najnowszych produktów w portfolio jest bezszczotkowy strug BHO18 BL-0. Zapewnia on możliwość pracy w dowolnym miejscu, a także dużą dokładność strugania, fazowania i wręgowania, dzięki mocnemu silnikowi i łatwej regulacji.

AEG to marka, która projektuje elektronarzędzia w oparciu o doświadczenie i wymogi pracy użytkowników. Analizuje ich potrzeby i opracowuje nowe rozwiązania, aby maksymalnie dopasować produkt do oczekiwań profesjonalistów. W ten sposób jest w stanie zapewnić fachowcom nie tylko wysoki komfort pracy, ale także oszczędność czasu i pieniędzy.

 

BHO18 BL-0

AEG z myślą o pracy cieśli i stolarzy wprowadziła do swojej oferty nowy  strug bezszczotkowy BHO18 BL-0, który może być stosowany w wielu etapach obróbki drewna.

 

Wysoka wydajność

Produkt umożliwia struganie, wręgowanie i fazowanie drewna. Został wyposażony w bezszczotkowy silnik zapewniający do 16 000 obrotów/minutę. To zapewnia dokładne i jakościowe wykończenie materiałów, nawet z twardego drewna.

W ramach portfolio AEG można wyposażyć narzędzie w odpowiedni do swoich potrzeb akumulator. Technologia PROLITHIUM-ION zastosowana we wszystkich akumulatorach AEG gwarantuje nieprzerwaną pracę, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, także przy niskiej i wysokiej temperaturze od -18°C do +50°C. Indywidualny monitoring ogniw oraz system potrójnej ochrony zapobiegają przeciążeniu i przegrzaniu nawet podczas bardzo wymagających działań, a to umożliwia pełne dopasowanie do oczekiwań profesjonalistów z branży. Indywidualny monitoring ogniw optymalizuje proces ładowania i rozładowywania ogniw, co zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad efektywnością wykonywanych działań. Wbudowany monitoring temperatury pozwala nie tylko na bieżącą ocenę stopnia nagrzania elektronarzędzia, ale również poprzez wyłącznik termiczny, dodatkowo chroni akumulator przed skutkami przegrzania urządzenia. Monitoring przeładowania wyłącza z kolei narzędzie w sytuacji, gdy może dojść do uszkodzenia akumulatora i narzędzia, gwarantując użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa i dłuższą żywotność sprzętu.

Dzięki technologii akumulatorowej BHO18 BL-0 zapewnia pracę w dowolnym miejscu, zmniejszając  ryzyko związane z wypadkami, np. z powodu potknięcia się o kabel.

 

Regulacja urządzenia

BHO18 BL-0 wyróżnia się łatwością dopasowania do potrzeb użytkownika.

Wydajny strug AEG posiada duże możliwości usuwania materiału. To za sprawą odwracalnego ostrza tnącego z otworami wyrzutowymi o szerokości 58 mm. Z kolei regulowana głębokość cięcia do 2 mm pozwala dokładnie kontrolować ilość usuwanego materiału.

Sprzęt posiada także opatentowaną funkcję regulacji głębokości strugania za pomocą pokrętła. Umożliwia to obniżenie stopy do 2 mm, ograniczając ślady obróbki, jak również idealnie wyważone oraz precyzyjne fazowanie, np. krawędzi.

Wyrzut wiórów można ustawić z prawej lub lewej strony. To gwarantuje pracę w różnych warunkach i pozwala na wybranie najwygodniejszej pozycji do wykonywania działań.

 

Odpowiednia konstrukcja

Strug bezszczotkowy AEG został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowników. Dzięki ergonomicznej rękojeści, a także wytrzymałej, stabilnej stopie, użytkownik posiada pełną kontrolę nad narzędziem w trakcie pracy.

Podpórka w stopie struga zapewnia także większe bezpieczeństwo i minimalizuje możliwość przypadkowego uszkodzenia materiału, ponieważ w czasie przerwy w działaniu nieużywany strug nie styka się bezpośrednio z drewnem.

 

Specyfikacja techniczna BHO18 BL-0

  • Zasilanie: akumulatorowe
  • Napięcie akumulatora: 18 V
  • Typ akumulatora: litowo-jonowy
  • Prędkość 16 000 obrotów/min
  • Szerokość strugania: 82 mm
  • Głębokość strugania: 0 – 2,0 mm
  • Głębokość wrębu: 0 – 12,5 mm

 

Źródło: AEG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English