Nowe, bezpieczne wózki Baoli

 

Baoli Polska wprowadza na rynek nową serię napędzanych olejem napędowym lub LPG wózków czołowych KBD / KBG charakteryzujących się stabilnością gwarantującą podwyższone bezpieczeństwo pracy.

Bezpieczeństwo transportu wewnętrznego staje się coraz istotniejszym zagadnieniem. Zarówno ze względu na trudną sytuację kadrową, jak i zwiększoną presję na tempo realizacji zamówień mało kto może sobie pozwolić na spowodowaną wypadkiem absencję operatora. Niepożądane zdarzenia w gospodarce magazynowej to jednak wciąż poważny problem. Według amerykańskiej agencji Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w USA co roku dochodzi do około 100 tys. wypadków z udziałem wózków widłowych, w tym 35 tys. bardzo poważnych. Jak wynika z danych GUS, podawanych zbiorczo dla sektora Transportu i Gospodarki Magazynowej, w 2018 roku w naszym kraju miało miejsce 6885 wypadków, w tym 33 ze skutkiem śmiertelnym i 23 – ciężkim. Średnia liczba dni niezdolności do pracy na jednego poszkodowanego wynosiła 37,5. Świadoma tych uwarunkowań firma Baoli wprowadza na rynek nowe serię wózków KBD i KBG o podwyższonym udźwigu. Gwarantują stabilność pojazdu nawet przy transporcie ładunków dużej masy.

 

Czołowe wózki spalinowe Baoli napędzane silnikiem Diesla (KBD) lub na LPG (KBG) nowej serii zostały skonstruowane tak, by zwiększyły się marginesy bezpieczeństwa i poprawiły się ich właściwości jezdne – mówi Dariusz Górski, Dyrektor Baoli Polska. – Efekt osiągnięto dzięki zwiększeniu udźwigu ponad wartość nominalną. Sprawia to, że mimo zachowania niższej klasy udźwigu są one w stanie bezpiecznie przewozić ładunki – nawet w nietypowych konfiguracjach, z niestandardowym osprzętem i w przypadku dużych gabarytów – tłumaczy.

 

Źródło: Baoli

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English