Znamy już zwycięzców 4. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu

 

W Sosnowcu już po raz czwarty spadł deszcz iskier, a najwybitniejsi szlifierze z całej Polski pobili kolejne rekordy. Refleks, zaradność i zwinność – to cechy tegorocznych laureatów tytułu Szlif Mistrza 3M. Dwunastu zwycięzców 4. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” zostało wyłonionych ze szlifierską precyzją spośród 130 zawodników. Najlepsi z najlepszych już niedługo przeżyją niezapomnianą przygodę podczas wakacji w Austrii i nie tylko.

W tym roku zawody odbyły się 1 i 2 października 2019 roku podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Szlifierze z całej Polski zjechali do Sosnowca, miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, aby powalczyć o tytuł Szlif Mistrza 3M. Uczestnicy nowej formuły zawodów sprawdzili swoje siły w trzech konkurencjach, wzięli udział w szkoleniach oraz dowiedzieli się w jaki sposób minimalizować zagrożenia dla zdrowia poprzez odpowiedni dobór materiałów ściernych i środków ochrony indywidualnej. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe nagrody, dzięki którym ich praca stanie się bezpieczniejsza i jeszcze przyjemniejsza.

 

Podczas zawodów zostało wyłonionych 12 zwycięzców:

  • Nagrodę za I miejsce otrzymali: Krzysztof Gebauer z firmy Gniotpol Trailers Sp. z o. o. oraz Tomasz Witman z firmy Ferex Sp. z o. o. – bon wycieczkowy o wartości 10 000 PLN, zestaw produktów ściernych 3M, bon na materiały ścierne 3M o wartości 2 000 PLN dla firmy, w której pracuje szlifierz
  • Nagrodę za II miejsce otrzymali: Piotr Spyra z firmy Patentus S. A. oraz Wojciech Bulenda z firmy Kingstal Sp. z o. o. – wycieczka dla dwóch osób do Villach w Austrii połączona ze zwiedzaniem miejscowości i fabryki 3M o wartości 5 500 PLN; zestaw produktów ściernych 3M, bon na materiały ścierne 3M o wartości 1 000 PLN dla firmy, w której pracuje szlifierz
  • Nagrodę za III miejsce otrzymali: Rafał Brzozowski z firmy NBS oraz Andrzej Barnaś z firmy Pospawane – wycieczka dla dwóch osób do Villach w Austrii połączona ze zwiedzaniem miejscowości i fabryki 3M o wartości 5 500 PLN; zestaw produktów ściernych 3M, bon na materiały ścierne 3M o wartości 500 PLN dla firmy, w której pracuje szlifierz
  • Nagrodę za IV miejsce otrzymali: Rafał Szeremeta z firmy Alstom Konstal S. A. oraz Amadeusz Łukowski z firmy Zerpol – zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów ściernych 3M, zestaw kosmetyków samochodowych 3M oraz szlifierka Metabo
  • Nagrodę za V miejsce otrzymali: Adam Machulik z firmy Tenneco Automotive Polska Sp. z o. o. oraz Marek Koźbiał z firmy Capricorn S. A. – zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów ściernych 3M, zestaw kosmetyków samochodowych 3M oraz szlifierka Metabo
  • Nagrodę za VI miejsce otrzymali: Kamil Głogowski z firmy Hydrotok oraz Krzysztof Śliwa – zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów ściernych 3M, zestaw kosmetyków samochodowych 3M oraz szlifierka Metabo

 

 

Podsumowanie zawodów:

  1. Nowa formuła: w tym roku zawody przybrały nową formułę – każdego dnia zostało wyłonionych aż 6 zwycięzców, razem nagrodzonych zostało więc aż 12 szlifierzy. Dodatkowo, podczas wydarzenia szlifierze mogli pogłębić swoją wiedzę na specjalnie przygotowanych wykładach z ekspertami i doszlifować swoje umiejętności.
  1. Pobite rekordy: w tym roku nie zabrakło ustanowienia kolejnych rekordów. Pan Krzysztof Gebauer z firmy Giotpol Trailers w 29.86 sekund zeszlifował spoiny spawalnicze oraz przezbroił szlifierkę kątową. Natomiast Pan Piotr Spyra z firmy Patentus w konkurencji Zaradność Szlifierza, zużył tylko 0,25mm tarczy podczas cięcia stalowego arkusza. W konkurencji Zwinność Szlifierza najlepszy okazał się Pan Michał Kościk z Spaw-Met, który zeszlifował aż 104,8g metalu z kawałka stali w czasie 45s, była to największa ilość podczas tej konkurencji.
  1. Wyjątkowe atrakcje: w trakcie trwania zawodów szlifierze mogli wziąć udział w specjalnych wykładach przygotowanych m.in. przez ekspertów z 3M na temat nowości produktowych. Dodatkowo, mogli poznać najnowsze przepisy BHP biorąc udział w wykładach przygotowanych przez Główny Instytut Górnictwa. Zwieńczeniem zawodów był występ zespołu All Sounds Allowed, który dał pokaz muzyczny z wykorzystaniem szlifierek kątowych.

– Tegoroczna edycja zawodów „Starcie Szlifierzy” przerosła nasze najśmielsze oczekiwania przyciągając rekordową liczbę chętnych. Były to dwa dni pełne silnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Już po raz czwarty uczestnicy udowodnili, że szlifowanie w deszczu iskier stanowi niezwykłe widowisko. Podziwialiśmy profesjonalistów z całej Polski, którzy dla wielu z nas stanowią inspirację i uczą, że praca może być jednocześnie pasją. Jest nam również niezmiernie miło, że organizowane przez nas zawody „Starcie Szlifierzy” są rozpoznawane na arenie międzynarodowej oraz stanowią ważne wydarzenie w kalendarzu branżowym – mówi Karolina Kuszkowska, Kierownik Działu Marketingu Materiałów Ściernych 3M.

Podczas zawodów szlifierze mieli szanse na korzystanie z profesjonalnych produktów marki 3M z najnowszej linii z Precyzyjnie Kształtowanym Ziarnem 3M, pracowali na takich materiałach jak: tarcze do cięcia i szlifowania 3M™ Silver oraz dyski lamelkowe 3M 769F.

 

Organizator zawodów „Starcie Szlifierzy”

Organizatorem zawodów jest firma 3M, która specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Flagowe produkty marki skierowane do branży szlifierskiej kryjące się pod rozwiązaniami z Precyzyjnie Kształtowanym Ziarnem 3M oraz 3M Scotch-Brite mają za zadanie podnieść jakość i komfort codziennej pracy profesjonalistów. Dodatkowo firma 3M wspiera rozwój osobisty i bezpieczeństwo w pracy, dlatego te same wartości promuje podczas zawodów „Starcie Szlifierzy”. Te mistrzostwa są jedyną w swoim rodzaju okazją, aby nagrodzić tych, dla których szlifowanie jest nie tylko pracą, lecz także wielką pasją.

Partnerami zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu są Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia, targi TOOLEX, firma Metabo oraz Główny Instytut Górnictwa.

Więcej informacji o czwartej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” znajdą Państwo na: www.starcieszlifierzy.pl

 

Źródło: 3M

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English