Nowe przemysłowe dyski od Transcend

 

Firma TRANSCEND informuje o rozszerzeniu oferty dysków SSD do zastosowań przemysłowych o nowe modele, charakteryzujące się wyjątkową – jak na nośniki TLC – wytrzymałością 3000 cykli P/E. Została w nich zastosowana najnowocześniejsza technologia BiCS4, oparta na 96-warstwowych kościach 3D NAND TLC, która pozwala na przechowywanie większej ilości danych.

 

Różnorodność modeli

Nowe modele dysków dostępne są w różnych wariantach.

Model SSD452K-I występuje w formacie 2,5 cala z interfejsem SATA III i maksymalną prędkością odczytu danych na poziomie 560 MB/s. Zastosowano w nim pamięć podręczną DDR3, co wspomaga szybkie przesyłanie danych. Dysk będzie dostępny w pojemnościach od 128 GB do 1 TB.

Drugi z serii model MTE652T-I w formacie M.2 2280 został wyposażony w interfejs NVMe PCle, który osiąga do 1700 MB/s i 1600 MB/s odpowiednio przy odczycie i zapisie danych. Będzie można go nabyć w wersjach pojemności 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB.

Do nowości zaliczają się także dwa dyski formatu M.2 z interfejsem SATA III: MTS952T-I i MTS552T-I, stworzone z myślą o notebookach i urządzeniach przenośnych. Dyski odczytują dane z prędkością do 560 MB/s. Model MTS552T o wymiarach 22×42 mm można nabyć w pojemności od 64 GB do 512 GB, a większy MTS952T o formacie 2280 (22×80 mm) – w wersjach od 128 GB do 1 TB.

Wszystkie modele dostępne są również w wersjach mniej odpornych na temperaturę.

 

Rozwiązania odporne na trudne warunki

Modele w serii zostały zbudowane w oparciu o kości 3D NAND flash i wyposażone w pamięć podręczną DRAM DDR3, co zapewnia szybki transfer danych. Co więcej, TRANSCEND zastosował w nich swoje najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak Advanced Global Wear Leveling, Intelligent Block Management czy Advanced Garbage Collection. Wykorzystywany jest również algorytm kodowania Low-Density Parity-Check, który służy wykrywaniu i korygowaniu błędów powstałych w czasie migracji danych. Dodatkowo dyski z interfejsem SATA korzystają z DevSleep – funkcji, która wprowadza dysk w stan uśpienia, gdy nie jest on używany i tym samym zmniejsza zużycie energii.

Dyski TRANSCEND są także wytrzymałe fizycznie. Oprócz szerokiego zakresu temperatury pracy (-40 – 85°C), na ich pracę nie wpływa poziom wilgotności w granicach 5-95% i wstrząsy w przedziale 5 Hz do 800 Hz.

 

Oprogramowanie i dostępność

Aby zapewnić jak największą wydajność dysku, producent udostępnia autorską aplikację SSD Scope Pro, które pomaga utrzymać urządzenie w najlepszej formie m.in. za pomocą diagnostyki, aktualizacji oprogramowania, klonowania systemu i bezpiecznego usuwania danych.

Produkty dostępne będą na zamówienie. Obejmie je  3-letnia gwarancja producenta.

 

Źródło: TRANSCEND

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English