Jak wybrać odpowiednią dmuchawę?

 

Dmuchawy to popularny sprzęt, wykorzystywany zarówno do oczyszczania miejsca pracy z pyłu, jak i porządkowania ogrodu z liści. Szukając idealnego narzędzia, warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy specyfikacji technicznej, aby mieć pewność, że wybrany model sprosta wszystkim wymaganiom użytkownika. Dlaczego BGE18-0 jest sprzętem, w który warto zainwestować? Kompaktowa i niezawodna dmuchawa AEG to idealne rozwiązanie, które nie tylko podnosi jakość wykonywanego działania, ale również poprawia jego efektywność.

WYBÓR DMUCHAWY

Zasilanie

Przed zakupem elektronarzędzia, użytkownik musi zdecydować, który model zasilania będzie dla niego najodpowiedniejszy. Do wyboru są narzędzia akumulatorowe, sieciowe oraz spalinowe. Najbardziej rekomendowanym źródłem zasilania jest akumulator, ponieważ to rozwiązanie oferuje najwięcej benefitów. Główną jego zaletą

pozostaje swoboda pracy i mobilność, ze względu na brak ograniczenia w postaci kabla. Poprawia to również bezpieczeństwo użytkowania, poprzez eliminację ewentualnej możliwości wypadku (potknięcie się o przewód, czy uszkodzenie go).
Akumulator zasilający urządzenie jest również kompatybilny z innymi narzędziami marki, dzięki czemu użytkownik może optymalizować koszty i rozwijać swoją kolekcję elektronarzędzi.

 

Technologia

Innowacyjne technologie stosowane w urządzeniach to jedna z ważniejszych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia. Marka, która tworzy projekty w oparciu o najnowocześniejsze systemy może zagwarantować najlepsze i najbardziej wydajne propozycje na rynku.

BGE8-0 to elektronarzędzie z serii PRO18V. Maksymalny czas działania urządzenia gwarantuje Technologia akumulatorowa PRO LITHIUM-ION, która umożliwia pracę w najbardziej ekstremalnych warunkach, także przy niskiej i wysokiej temperaturze od -18°C do +50°C. Potrójna ochrona oraz indywidualny monitoring ogniw zapobiegają przeciążeniu i przegrzaniu podczas wymagających zastosowań.

Moc, czyli prędkość przepływu powietrza

Przed wyborem sprzętu należy dokładnie określić oczekiwania oraz sprecyzować kategorię zadań, którym powinno sprostać narzędzie. Marka AEG znalazła jednak sposób, aby pozwolić na większą elastyczność pracy i rozszerzyć możliwości urządzenia, wprowadzając 3-stopniową regulację prędkości powietrza. Tryb pierwszy, czyli 112 km/h jest idealny do czyszczenia pyłu wewnątrz pomieszczeń. Drugi tryb – 155 km/h świetnie poradzi sobie z większymi zanieczyszczeniami powstałymi w obszarze roboczym. Z kolei ostatni tryb
– 200 km/h precyzyjnie pozbędzie się największego brudu, powstałego w trakcie pracy.

 

Przepływ powietrza

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze dmuchawy, jest określenie swoich oczekiwań względem objętości przepływu powietrza. Tutaj użytkownik musi zdecydować, czy narzędzie będzie wykorzystywane głównie w pomieszczeniu czy terenie otwartym.
Do wnętrz najbardziej efektywne okażą się sprzęty o precyzyjnym przepływie powietrza. Pozwoli to szybko i dokładnie posprzątać cały wyznaczony obszar, nawet w trudnodostępnych miejscach. BGE18-0 posiada trzy tryby przepływu powietrza – 1,8/2,2/2,9 m3/min.

 

Konstrukcja

Ergonomiczna budowa narzędzia, odpowiednia waga oraz elementy znacząco poprawiające komfort pracy to kolejne bardzo ważne kwestie, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem. Sprzęt, oprócz odpowiedniej specyfikacji technicznej, adekwatnej do oczekiwań, musi być również wygodny do pracy i nie nadwyrężać mięśni użytkownika. Właśnie z tego powodu BGE18-0 posiada wygodną rękojeść pokrytą antypoślizgowym materiałem, gwarantując pewny i komfortowy chwyt. Z kolei stosunkowo niska waga, nie jest dodatkowym obciążeniem dla kręgosłupa, dzięki czemu pozwala na długą pracę bez uczucia zmęczenia. Dodatkowo wzmocniona obudowa dmuchawy gwarantuje narzędziu wysoką trwałość, a w konsekwencji, mniejsze nakłady finansowe przeznaczone na naprawę bądź wymianę sprzętu.

Specyfikacja techniczna BGE18-0

• Zasilanie: akumulatorowe
• Napięcie akumulatora: 18 V
• Typ akumulatora: litowo-jonowy
• Prędkość obrotowa: 11500/13300/18700 obr./min
• Prędkość przepływu powietrza: 112/155/200 km/h
• Przepływ powietrza: 1,8/2,2/2,9 m³/min
• Masa bez akumulatora: 1,15 kg

 

Źródło: AEG

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English