Kolejne strategiczne inwestycje Velvet CARE

Dzięki uzyskaniu pozytywnej decyzji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji firma Velvet CARE, posiadająca jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów papierniczych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, zainwestuje w najbliższych latach 230 mln zł w dalszy rozwój.

Należąca do Velvet Care papiernia w Kluczach koło Olkusza to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów papierniczych nie tylko w Polsce, ale także w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2016 roku stała się ona częścią krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Dało to impuls do realizacji ważnych inwestycji na kwotę przekraczającą 210 mln zł, czego efektem było podwojenie mocy produkcyjnych i znaczące zwiększenie skali działania. W latach 2016-2018 wybudowano dwa magazyny: wyrobów gotowych i bibuły, zainstalowano 7 nowych linii produkcyjnych, ale przede wszystkich zainwestowano w nową, super nowoczesną, energooszczędną i wydajną maszynę papierniczą MP7.

Nowa decyzja, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, pozwoli kontynuować dalszy rozwój firmy. Zarząd firmy deklaruje, że minimum 230 mln złotych zostanie przeznaczone m.in. na rozbudowę zakładu, zakup nowych urządzeń i maszyn, w tym również na zakup kolejnej maszyny papierniczej do produkcji bibuły higienicznej. Pozwoli to na intensyfikację prac badawczych związanych z poszerzeniem portfolio produktów.

 

 

Tempo rozwoju firmy Velvet CARE jest imponujące. W ciągu 6 pierwszych lat swojego istnienia firma Velvet CARE nie tylko podwoiła skalę produkcji, ale także potroi obroty, osiągając pułap ok 600 mln zł w 2019 roku. Firma zbudowała mocną pozycję w obszarze produkcji na rzecz sieci handlowych (tzw. marek własnych), rozwinęła sprzedaż na rynki eksportowe (wyroby Velvet CARE obecne są w ponad 30 krajach) a produkty marki Velvet, od momentu wprowadzenia ich na rynek w 1997 roku, utrzymują pozycję niekwestionowanego lidera w kategorii produktów markowych. Za sukcesem firmy stoi zespół blisko 650 pracowników, z czego ponad 150 osób dołączyło do firmy w ciągu ostatnich dwóch lat.

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English