OnRobot – rozwój i plany

Podczas spotkania prasowego Aleksander Marinković, General Manager  OnRobot w regionie Europy Centralnej i Wschodniej przedstawił strategię oraz plany firmy mające na celu przyspieszenie i ułatwienie wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. OnRobot dąży do posiadania w ofercie 50 produktów do 2020 roku, które pozwolą klientom na automatyzację niemalże każdego zadania produkcyjnego.

 

 

Rynek i rozwój produktów

OnRobot kieruje swoje produkty na rynek robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych. Narzędzia OnRobot płynnie współpracują z wieloma markami robotów, w tym Doosan, Fanuc, Kuka, Kawasaki, Nachi, Techman, Universal Robots i Yaskawa.

Firma chce zbudować portfolio 50 produktów do końca 2020 roku. – Chcemy być tzw. One Stop Shop dla firm, które planują inwestycje w automatyzację – dostarczać narzędzia, dzięki którym można przygotować każdą z aplikacji współpracujących. W tym celu pracujemy jednocześnie nad rozwojem hardware’u i software’u – powiedział Aleksander Marinković. Szybki rozwój rynku robotów oraz narzędzi umożliwiających automatyzację powoduje, że coraz więcej firm jest w stanie skorzystać z robotyzacji procesów w celu skrócenia cykli produkcyjnych, zwiększenia wydajności oraz uelastycznienia produkcji.

 

 

Obecnie narzędzia OnRobot, w tym czujniki, chwytaki palczaste oraz innowacyjny Gecko i VG10 ułatwiają automatyzację procesów takich jak pick & place, montaż, obsługa maszyn, paletyzacja, pakowanie, kontrola jakości, dozowanie, wykańczanie powierzchni. Dzięki zaawansowanej technologii narzędzia OnRobot są w stanie obsługiwać bardzo delikatne produkty, takie jak rośliny czy żywność, zwiększając możliwości automatyzacji w różnych sektorach przemysłu.

 

 

OnRobot chce włączyć do oferty w najbliższym czasie kolejne produkty pozwalające na automatyzację w wielu branżach. – Pracujemy nad tym, aby korzystanie z naszych narzędzi, a także zmienianie ich było niezwykle łatwe, tak aby dać firmom ogromną elastyczność, a co za tym idzie możliwość budowania przewagi konkurencyjnej w oparciu o automatyzację – mówi Aleksander Marinković.

Zgodnie z danymi IFR oczekuje się, że do 2021 roku ponad 2 miliony nowych robotów przemysłowych[1] zostanie zainstalowanych na całym świecie.

 

 

Organizacja i oczekiwania

OnRobot działa na całym świecie poprzez swoje biura, w tej chwili zatrudnia 150 osób. Na początku tego roku działania rozpoczęło biuro w Warszawie. Firma rozwija sieć partnerów, obejmującą dystrybutorów oraz integratorów systemów, w Polsce w tej chwili jest to 7 firm.

OnRobot oczekuje bardzo dynamicznego wzrostu. – Region CEE jest ogromnie istotny w naszej strategii. Biorąc pod uwagę stosunkowo niski stopień robotyzacji, zmiany na rynku pracy, ale również nowe oczekiwania konsumentów, oceniamy, że rynki te są w przeddzień zastosowania automatyzacji na dużo większą skalę. Przedsiębiorstwa w regionie mogą znacząco poprawić swoją pozycję konkurencyjną stosując nowe metody produkcji – dodał Aleksander Marinković.

 

 

Rynek CEE stanowi blisko 20% przychodów OnRobot.

Jednocześnie w dn. 4–5.09 w Polsce odbyło się spotkanie wszystkich partnerów firmy z regionu CEE.

[1] International Federation of Robotics, Word Robotics Report 2018

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English