Trzy małopolskie MŚP z perspektywą na rozwój

Polska Strefa Inwestycji stworzyła szanse dla małych przedsiębiorstw z województwa małopolskiego na poszerzenie i rozwój działalności.

Trzy mikroprzedsiębiorstwa: GOOD Snack Tadeusz Nowak, BAJO Wojciech Bajor oraz Ecumaster sp. z o.o. sp. k. otrzymały od Krakowskiego Parku Technologicznego decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki temu zamiast płacić podatek dochodowy, zarobione pieniądze będą mogły przeznaczyć na szybszy rozwój.

GOOD Snack Tadeusz Nowak

GOOD Snack Tadeusz Nowak to firma rodzinna z ponad 27-letnią tradycją i całkowicie polskim kapitałem. Firma zajmuje się produkcją żywności uzyskanej głównie z ziarna niemodyfikowanej genetycznie kukurydzy. Dzięki nowej inwestycji firma zwiększy zatrudnienie. Nakłady inwestycyjne wyniosą 2 120 919,50 zł. Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu poprzez rozbudowę zaplecza produkcyjnego. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Dąbrowa Tarnowska, w powiecie dąbrowskim, gdzie wciąż jest najwyższa stopa bezrobocia w województwie małopolskim .

BAJO Wojciech Bajor

Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa BAJO jest projektowanie i produkcja zabawek drewnianych. Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez budowę nowej hali oraz rozbudowę istniejących obiektów wraz z modernizacją wyposażenia. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Trzciana, powiat bocheński. Inwestycja wiąże się z poniesieniem kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4.500.000,00 zł. Rodzinna firma BAJO założona została przez parę architektów i nauczycieli akademickich, produkcją i projektowaniem zabawek drewnianych zajmuje się od 27 lat. Dzięki wyróżniającemu się designowi, marka stała się rozpoznawalna na całym świecie, co potwierdzają takie instytucje jak: MoMA, czy Metropolitan Museum w Nowym Jorku.

Ecumaster sp. z o.o. sp. k.

Firma Ecumaster projektuje i sprzedaje elektroniczne urządzenia sterujące, przeznaczone do zwiększania efektywności działania silników spalinowych, obecnie produkty są wykorzystywane szczególnie w szeroko pojętym motorsporcie. Nowa inwestycja polega na utworzeniu nowego zakładu, w skład którego wejdzie budynek produkcyjno-usługowy wraz z częścią socjalno-biurową. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Wielka Wieś, powiat krakowski, a nakłady inwestycyjne to 8 500 000,00 zł.

 

Zdjęcie: Ecumaster

Łączne nakłady inwestycyjne wynikające z inwestycji trzech firm wyniosą 15 120 919, 50 zł.

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English