GoApps inwestuje w produkcję elektroniki

Zdjęcie: GoApps

 

Białostocka firma kupiła zautomatyzowaną linię produkcyjną do montażu elektroniki. Dzięki tej inwestycji dołączyła do grona przedsiębiorstw z branży “internetu rzeczy” (ang. Internet of Things), czyli inteligentnych urządzeń stale podłączonych do internetu.

GoApps to polska spółka zajmująca się tworzeniem aplikacji mobilnych. Łącząc wytwarzanie oprogramowania z produkcją elektroniki, spółka wyznacza kierunek rozwoju branży – podkreśla spółka w komunikacie.

– Proponowane przez nas podejście jest nowością nie tylko na polskim, ale także na światowym rynku. Od ponad roku projektujemy i prototypujemy inteligentne urządzenia. Dzięki własnej linii produkcyjnej nie jesteśmy już uzależnieni od zewnętrznych dostawców i zyskujemy większą elastyczność w działaniu. Ponadto mamy pełną kontrolę nad wszystkimi etapami pracy, możemy także na bieżąco wprowadzać wszelkie zmiany oraz udoskonalenia – tłumaczy prezes spółki, Robert Kondracki.

Pomysł na własną linię produkcyjną narodził się podczas prac nad RentEye – czujnikiem monitorującym hałas, dym, temperaturę oraz wilgotność w mieszkaniach i domach przeznaczonych na wynajem. To innowacyjne urządzenie, które dzięki aplikacji mobilnej pozwala na bieżąco śledzić stan pomieszczeń i reagować w przypadku przekroczenia ustalonych parametrów.

RentEye to nasz flagowy produkt, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Z pewnością nie poprzestaniemy tylko na nim. Już teraz prowadzimy rozmowy ze start-upami, które chcą powierzyć nam opracowanie ich pomysłów – dodaje Michał Powichrowski, odpowiedzialny za dział projektowy.

Linia produkcyjna GoApps może pracować z wydajnością 5 tysięcy elementów na godzinę — pozwala to na montaż około 1200 urządzeń w ciągu doby.

Firma GoApps działa od 2012 roku i ma na swoim koncie aplikacje mobilne dla wielu start-upów, dużych firm i instytucji — odpowiadała m.in. za aplikację dla uczestników szczytu ONZ w Katowicach, przygotowywała też multimedialną aplikację na światową wystawę EXPO 2015 w Mediolan.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English