Nowy zakład produkcyjny BAUD Industries już otwarty

Zdjęcie: BAUD

 

Uroczyste otwarcie nowej fabryki firmy BAUD Industries w Ząbkowicach Śląskich odbyło się w niedzielę na terenie zakładu. Wzięli w nim udział przedstawiciele kierownictwa firmy, samorządu oraz pracownicy wraz z rodzinami. Na otwarciu nowej fabryki obecny był także burmistrz Marcin Orzeszek oraz Paweł Onyśków – kierownik wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego, który z ramienia samorządu odpowiadał za współpracę z firmą BAUD przy realizacji tego projektu.

Burmistrz Marcin Orzeszek powiedział m.in.: – To ważny dzień dla Ząbkowic Śląskich i firmy Baud Polska. Wszyscy włożyliśmy dużo pracy, aby ten zakład powstał w tym miejscu. Po raz kolejny chciałbym podziękować firmie Baud Polska za wybranie Ząbkowic Śląskich na miejsce budowy swojego zakładu. Mam nadzieję, że w tym procesie inwestycyjnym, wspólnie ze strefą ekonomiczną i gminą Ząbkowice Śląskie udało się zrealizować cel, który sobie państwo wyznaczyliście.

Po części oficjalnej, przecięciu wstęgi i poświęceniu zakładu przez duchownych odbyło się zwiedzanie hal produkcyjnych, zorganizowany został także piknik rodzinny dla rodzin pracowników firmy.

 

Zdjęcie: BAUD

 

Budynek ma ponad 4800 m² powierzchni, podzielony jest na część produkcyjną i biurową, co pozwoliło podwoić dotychczasowy metraż użytkowy. Produkcja odbywa się w dwóch halach. Całkowity koszt inwestycji to 12 mln zł, dodatkowo firma zainwestuje 3 mln zł w park maszynowy.

Baud Polska należy do francuskiej grupy BAUD Industries, która  jest trzecim francuskim producentem elementów metalowych. Grupa BAUD Industries w liczbach, to:

  • 7 zakładów produkcyjnych w Europie, 1 w Azji
  • 850 maszyn które pozwalają spełnić szeroki zakres wymagań klientów
  • 800 milionów sztuk produkowanych co roku

Grupa specjalizuje się w produkcji masowej małych elementów toczonych i spęczanych (średnica od 0,5 do 50 mm). Firma oferuje niskie ceny oraz wysoki poziom jakości dzięki nowoczesnym  maszynom o dużej wydajności type ESCO D2-D6 oraz Variomatic.

Grupa BAUD zdobyła certyfikaty ISO 9001 i ISO TS16949 I jest znana z doświadczenia swoich pracowników w zakresie obróbki skrawanej.

Firma BAUD Polska produkuje głownie dla sektora automatyki domowej (elementów do wyłączników, wtyczek), do sektora samochodowego oraz do sektora łączności. BAUD Polska jest znana przez głównych producentów I sprzedaje  głownie w Polsce, jak również w Niemczech, Turcji, Francji oraz we  Włoszech.

 

Źródło: UM Ząbkowice Śląskie

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English