Kolejne decyzje o wsparciu w mieleckiej strefie

Zdjęcie: SOLARTIME

 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne dwie decyzje o wsparciu na realizację inwestycji przez przedsiębiorców w obszarze, będącym we właściwości zarządzającego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

W Rzeszowie zainwestuje SOLARTIME, zajmujący się projektowaniem, produkcją, dystrybucją i instalacją kolektorów słonecznych oraz systemów fotowoltaicznych. Nowa inwestycja będzie polegać na opracowaniu i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań w postaci modułowych systemów fotowoltaicznych z zastosowaniem w branży motoryzacyjnej. Drugi projekt będzie realizowany w powiecie dębickim przez firmę Venma Natalia Mączka. Producent palników do pelletu dzięki inwestycji w budowę obiektu przemysłowego oraz w zakup nowych maszyn zwiększy zdolności produkcyjne przedsiębiorstwa.

Firmy na realizację projektów przeznaczą prawie 18 mln zł i stworzą co najmniej 12 nowych miejsc pracy.

W ramach programu „Polska Strefa Inwestycji” zarządzający obszarem EURO-PARK MIELEC wydał łącznie 27 decyzji o wsparciu, a przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie ponad 1,4 mld zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie 609 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English