Ekonomiczna, niezawodna i wydajna pompa

 

Aby sprostać zapotrzebowaniu na pompy o mniejszych i większych wydajnościach, rozszerzyliśmy nasze portfolio o cztery nowe rozmiary pomp Alfa Laval OptiLobe 10 i OptiLobe 50. Wszystkie pompy OptiLobe mogą być wyposażone w przednie płyty grzewcze/chłodzące do procesów, w których produkty mają tendencję do krzepnięcia w niskich temperaturach lub muszą być utrzymywane w niskiej temperaturze.

 

Delikatna obróbka produktu

Precyzyjnie wykonane wirniki krzywkowe pomp Alfa Laval OptiLobe, umożliwiają pracę z niskimi naprężeniami ścinającymi, zapewniając delikatną obróbkę produktów. Pompa OptiLobe spełnia również najwyższe światowe standardy higieniczne.

 

Zaprojektowana z myślą o łatwości czyszczenia

Powierzchnie uszczelniające w OptiLobe mają bezpośredni kontakt z produktem przepływającym z dużą prędkością. Zapewnia to szybki i bezpieczny proces czyszczenia CIP, zmniejszając zarówno czas trwania czyszczenia, jak i ryzyko zanieczyszczenia. Pompy wyporowe krzywkowe dedykowane są do przemysłu spożywczego, w tym mleczarskiego, napojowego, a ponadto kosmetycznego i chemii gospodarczej, posiadają oznakowanie CE i są zgodne ze standardami higienicznymi zawartymi w dyrektywach EHEDG, 3-A i FDA.

 

Wydajna i cicha praca

Pompy OptiLobe charakteryzuje szeroki zakres wydajności oraz wysoka sprawność, dzięki wirnikom krzywkowym o zoptymalizowanym kształcie i wyprofilowanej obudowie wirnika. Oprócz maksymalizacji wydajności pompy, konstrukcję tę charakteryzuje niski poziom drgań i zredukowana emisja hałasu.

 

Łatwa konserwacja

Fabrycznie ustawione podkładki dystansujące ułatwiają konserwację, dzięki czemu proces wymiany wirnika przebiega szybko i płynnie, bez konieczności dalszej regulacji lub ponownego ustawiania. Precyzyjne wykonane komponenty Alfa Laval pozwalają również na pełną wymienność części zamiennych.

 

Źródło: Alfa Laval

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English