Hala produkcyjna VIGO System prawie kompletna

 

Przestrzeń produkcyjna w nowym budynku wypełnia się co raz bardziej. Od jakiegoś czasu część pracowników pracuje już w nowym budynku. Bardzo wyraźnie widać postępujące zmiany oraz to, jak szybko wyposażone zostały przestrzenie biurowe, sale konferencyjne, a także pomieszczenia socjalne. Rzeczą bardziej skomplikowaną jest wyposażenie najważniejszej części nowego budynku, czyli hali produkcyjnej. Adaptacja stanowisk pracy wiąże się z planowaniem ich tak, aby pracowało się w nich jak najbardziej komfortowo i wydajnie. Z każdym kolejnym dniem na hali przybywa nowego sprzętu oraz aparatury niezbędnej do realizacji ambitnych celów firmy.

 

 

W chwili obecnej na hali znajduje się:

  • 115 stanowisk montażowych z wyposażeniem podstawowym, na których trwa instalacja wyposażenia dedykowanego do pomiarów parametrów detektorów – 10 stanowisk, do montażu elektronicznego – 20 stanowisk oraz do odbiorów technicznych – 5 stanowisk.
  • 6 stanowisk do obróbki soczewek (kolejne 10 stanowisk jest w trakcie instalacji), na których zostały już wyprodukowane serie pilotażowe detektorów podczerwieni z soczewką immersyjną typu PCI oraz PVI.
  • stanowisko do automatycznej hermetyzacji próżniowej i azotowej, na którym zostały wykonane pierwsze serie testowe zahermetyzowanych próżniowo detektorów.
  • urządzenie do automatycznego montażu typu flip-chip – umożliwiające automatyczne połączenie struktury detektora do układu odczytowego lub nośnika z polami kontaktowymi.

Zgodnie z założeniami strategii nowy zakład umożliwi z czasem efektywną produkcję długich serii detektorów i dziesięciokrotny wzrost wolumenu produkcji do nawet 100 tys. detektorów rocznie. Proces wyposażenia i przygotowania hali produkcyjnej do pracy zostanie zakończony prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia.

 

Źródło: VIGO System

Authors

Related posts

Góra
English