Impuls rozwojowy dla polskiego przemysłu zbrojeniowego

 

To są bardzo dobre perspektywy dla firmy oraz dla Wojska Polskiego. W ten sposób wykorzystujemy potencjał, jaki ma polski przemysł zbrojeniowy. Co do zasady zawsze wtedy, kiedy jest to możliwe korzystamy z polskiej zbrojeniówki i rozwijamy polski przemysł zbrojeniowy – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Produkcyjno-Serwisowego Pocisków Rakietowych NSM.

W czwartek, 25 lipca szef resortu obrony złożył wizytę w Wojskowych Zakładach Elektronicznych S.A. w Zielonce, gdzie wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Produkcyjno-Serwisowego Pocisków Rakietowych NSM. Wartość inwestycji wynosi ok. 30 mln zł, a jej zakończenie zaplanowano w I kwartale 2020 r.

Dziś wmurowaliśmy kapsułę czasu pod inwestycję, której zwieńczeniem będzie Centrum Produkcyjno-Serwisowego. Centrum będzie przeznaczone do produkcji i serwisu rakiet, zarówno rakiet, które są wykorzystywane przez Morską Jednostkę Rakietową, jak i rakiet, które będą wykorzystywane w systemie Patriot. A więc tu, na terenie powiatu wołomińskiego już do istniejących miejsc pracy, z biegiem czasu dojdą kolejne. To jest niewątpliwie impuls rozwojowy dla powiatu wołomińskiego, to jest impuls rozwojowy dla polskiego przemysłu zbrojeniowego, to jest impuls rozwojowy także dla Wojska Polskiego. Bardzo się cieszę się z tego, że pociski nie będą już certyfikowane i serwisowane za granicą tylko właśnie tu, w Wojskowych Zakładach Elektronicznych – mówił szef MON.

 

Źródło: WZE

Authors

Related posts

Góra
English