11 największych maszyn świata

Istnieją w rzeczywistości – te maszyny naprawdę ciężko przeoczyć. Od potężnych transportowców i buldożerów aż po gigantyczne koparki: w naszej galerii prezentujemy maszyny, którym warto się przyjrzeć.

 

 

Nawet najmniejsza z nich ma długość słynnej piłkarskiej „jedenastki” i niewspółmiernie wysoką moc wynoszącą 1150 KM (860 kW). Nasz numer jeden przewyższa za to wszystkie inne pod względem długości, która jest równa odległości z Düsseldorfu do Duisburga i wynosi ok. 27 km. Bez wyjątku są wszystkie z nich zaliczane do największych i najpotężniejszych maszyn, jakie świat kiedykolwiek widział.

Wiele z tych cudów techniki za sprawą swoich potężnych rozmiarów lądowało na okładkach gazet, a nawet robiło karierę w branży filmowej. W ten sposób stały się znanymi bohaterami filmów i seriali takich jak chociażby Transformers czy też Igrzyska śmierci.

Nie będziemy już dłużej trzymać Państwa w niepewności: czas zaprezentować naszą galerię przedstawiającą największe maszyny świata. Miłej zabawy podczas przeglądania!

Mała uwaga: Postanowiliśmy uporządkować wybrane przez nas cuda techniki według określonej jednostki miary i zdecydowaliśmy się na długość w metrach. Wybór innej jednostki z pewnością wpłynąłby na ostateczny wygląd rankingu. Jedno jest pewne: każda z tych maszyn zasługuje na miejsce na naszej liście. Zresztą przekonajcie się Państwo sami.

 

 

Nr 11. D575A-3SD Super Dozer // Komatsu Ltd.

 

Nr 10. P&H Le Tourneau L-2350 // Komatsu Mining

 

Nr 9. BiełAZ 75710 // BiełAZ

 

Nr 8. Crawler-transporter

 

Nr 7. Antonow An-225 // O.K. Antonow

 

Nr 6. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (MSK)

 

Nr 5. Big Bertha // Hitachi Zosen Sakai Works

 

Nr 4. Koparka Bagger 288

 

Nr 3. Prelude FLNG

 

Nr 2. F60 // VEB TAKRAF

 

Nr 1. Akcelerator cząstek

 

Źródło: Surplex, www.surplex.com/pl/

Authors

Related posts

Góra
English