Kayser Automotive Systems otworzył nową halę produkcyjną

 

Kayser Automotive Systems otworzył nową halę produkcyjną na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “INVEST-PARK” w Jaszkowje Dolnej. W uroczystości uczestniczył wiceprezes zarządu WSSE “INVEST-PARK” Krzysztof Drynda.

Nowy zakład powstał poprzez rozbudowę wybudowanej przez WSSE “INVEST-PARK” hali przemysłowej z budynkiem socjalno-biurowym, którą koncern kupił w 2015 r. Powierzchnia zakupionej hali została powiększona aż dwukrotnie. Spółka zobowiązała się do inwestycji w Jaszkowej Dolnej minimum 16 mln zł i zatrudnienia co najmniej 20 nowych pracowników. Obecnie zatrudnia ponad 620 osób. Na początku działalności władze firmy deklarowały zatrudnienie około 120 osób.

Kayser Automotive Systems to niemiecki koncern produkujący części i komponenty do samochodów takich marek jak m.in. Audi, Volkswagen, Volvo, Porsche czy Bentley. Ma fabryki w kilku krajach na świecie: w Niemczech, Hiszpanii, Węgrzech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Chinach.

W 1999 r. rozpoczął działalność pierwszy zakład w Polsce, w Batorowie pod Poznaniem. W fabryce Kayser Automotive w Jaszkowej Dolnej koło Kłodzka produkowane są podzespoły do samochodów: przewody paliwowe, powietrza oraz ciśnienia.

 

Źródło: WSSE “INVEST-PARK”

Authors

Related posts

Góra
English