ELPIGAZ zainwestuje w gminie Płużnica

Zdjęcie: ELPIGAZ

 

ELPIGAZ jest trzecią firmą, która zdecydowała się na ulokowanie swojego zakładu w Płużnickim Parku Inwestycyjnym. Prezes spółki Grzegorz Jarzyński podpisał z wójtem gminy Płużnica Marcinem Skonieczką przyrzeczoną umowę zakupu działki o powierzchni 1,73 ha. Określona w przetargu cena gruntu to 353 tys. zł netto.

Transakcja składa się z dwóch dokumentów:  przyrzeczonej umowy sprzedaży zawartej w formie aktu notarialnego oraz umowy dzierżawy, która będzie obowiązywała do czasu sporządzenia aktu przeniesienia własności. Firma będąca producentem gazowych układów zasilania pojazdów, a także zbiorników LPG oraz ciśnieniowych zbiorników powietrza i sprężarek planuje w ciągu 36 miesięcy wybudować i oddać do użytku zakład o powierzchni min. 2000 m2, w którym zatrudni 32 osoby.

– Bardzo się cieszę, że w gminie Płużnica powstanie nowoczesny zakład z prestiżowej branży automotive. Dzięki firmom, które lokują się w Płużnickim Parku Inwestycyjnym, przybędzie atrakcyjnych miejsc pracy. A to z kolei może przyciągnąć nowych mieszkańców. Dlatego stawiamy obecnie w Płużnicy budynek wielorodzinny z 21 mieszkaniami, przy którym powstaje przedszkole, a być może w przyszłym roku rozpoczniemy także budowę gminnego żłobka. To jest nasz pomysł na rozwój – mówi Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica.

ELPIGAZ Sp. z o.o. jest jednym z czołowych dostawców innowacyjnych rozwiązań dedykowanych sektorowi motoryzacyjnemu, a dokładnie producentem gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza oraz sprężarek. Przedsiębiorstwo wyróżniają ciągłe inwestycje w prace badawczo-rozwojowe. Dzięki temu możliwa jest produkcja dedykowanych rozwiązań gazowych w oparciu o własne doświadczenie oraz zaplecze techniczne i rozwiązania, które chronione są patentami w wielu krajach. Przekłada się to z kolei na jakość wytwarzanych produktów, która prezentuje wysoki, światowy poziom.

Budowa Płużnickiego Parku Inwestycyjnego to największa inwestycja w gminie Płużnica, której realizacja została ukończona w 2015 roku. Teren o łącznej powierzchni 22,2 ha jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co znacznie skraca proces inwestycyjny. Atutem PPI jest lokalizacja – 6 km od węzła autostrady A1 i dostępność lotnisk międzynarodowych (Bydgoszcz oraz Gdańsk) oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości do 5 lat w ramach pomocy de minimis. Cały obszar jest także uzbrojony w infrastrukturę (drogi, gaz ziemny, energię elektryczną, wodę oraz kanalizację).

Poza firmą Elpigaz  na zlokalizowanie swoich zakładów na terenie Płużnickiego Parku Inwestycyjnego zdecydowały się trzy firmy: Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. oraz Le-Maks s.c. Dariusz Lenartowski i Piotr Lewandowski. Pierwsza z nich rozpoczęła procedurę przygotowania budowy wytwórni pasz. Z kolei Le-Maks chce utworzyć zakład recyklingu tworzyw sztucznych.

 

Źródło: Płużnicki Park Inwestycyjny

Authors

Related posts

Góra
English