Czwarta edycja warsztatów ifm electronic za nami

 

Zastosowanie najnowszych technologii w codziennej pracy inżynierów było wiodącym tematem tegorocznej edycji autorskich warsztatów ifm electronic z cyklu „ ifm wiedza i doświadczenie”. Tym razem zorganizowanych pod hasłem ifmdustry 4.0!. Z szansy podniesienia kwalifikacji zawodowych skorzystało ponad 60 osób.

Networking oraz szkolenia praktyczne odbywające się na dedykowanych stanowiskach warsztatowych, podczas których każde zagadnienie zostało przedstawione w praktyce – na to wszystko mogli liczyć uczestnicy spotkania zorganizowanego przez ifm electronic. Mieli oni wyjątkową okazję przetestować sprzęt pod okiem specjalistów z sektora Przemysłu 4.0.

Tegoroczna edycja naszego autorskiego cyklu „ifm wiedza i doświadczenie” dostarczyła uczestnikom jeszcze więcej wrażeń niż poprzednie – mówi Marta Hetmanowicz, Specjalista ds. Marketingu w ifm electronic. – Okazuje się, że wykorzystanie najnowszych technologii w pracy zakładów przemysłowych wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Cykliczne spotkania osób zawodowo związanych z przemysłem, umożliwiające wymianę wiedzy i doświadczeń są odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

 

 

Nieprzypadkowo warsztaty „ifm wiedza i doświadczenie” odbywają się tuż po Targach Hanowerskich, gdzie rokrocznie prezentuje się najważniejsze rozwiązania i produkty z dziedziny automatyki oraz szeroko rozumianego przemysłu.

W zakończonej właśnie edycji wydarzenia ifm electronic jednym z głównych bloków tematycznych były warsztaty ifmnovation z IO-Link. Najnowocześniejsze rozwiązania, premierowo prezentowane produkty oraz  testy w praktyce – to wszystko było do dyspozycji uczestników. Zaprezentowane zostały m.in. nowe całometalowe czujniki indukcyjne do inteligentnego monitorowania położenia, czujniki  pojemnościowe z wyświetlaczem i IO-Link przedstawiające wpływ uziemienia na sygnał wyjściowy, systemy sprzężenia zwrotnego zaworów – czujniki MVQ, a także czytnik wielokodowy 02I500. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zarówno poznać podstawy interfejsu IO-Link, jak i pogłębić swoją dotychczasową wiedzę w tej dziedzinie. Poruszona została także tematyka wykorzystania technologii RFID.

Dużą popularnością cieszyły się również warsztaty, podczas których zaprezentowano platformę Linerecorder Smartobserver, czyli narzędzie do wizualizowania aktualnego stanu maszyn. Uczestnicy warsztatów mogli przejrzeć dane historyczne urządzeń danych na konkretnych przykładach, poprzez monitoring drgań napędów czy zużycia mediów, np. sprężonego powietrza lub energii elektrycznej.

 

 

Dzięki tej platformie dostęp do informacji o stanie maszyn jest niezależny od miejsca, a zapis danych z wielu urządzeń znajduje się w jednym miejscu. Linerecorder umożliwia również integrację z innymi systemami w firmach, a w szczególności z SAP ERP. Warsztaty w praktyczny sposób przybliżyły zagadnienia związane z utrzymaniem i monitorowaniem instalacji na przykładzie wody i sprężonego powietrza. Były prowadzone na gotowej instalacji, sprzężonej z nadrzędnym systemem diagnostycznym.

W tym roku odbyła się już czwarta edycja warsztatów „ifm wiedza i doświadczenie”. Kolejna przewidziana jest wstępnie na 2020 rok.

 

Źródło: ifm electronic

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English