Prefa Solutions – innowacyjne budownictwo

 

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją spółka Prefa Solutions, przedsiębiorstwo średniej wielkości, które prefabrykuje łazienki dla hoteli.

Firma Prefa Solutions spółka z o.o. sp.k. zajmuje się wysoce innowacyjną działalnością – produkuje i instaluje prefabrykowane łazienki w cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach. Moduły łazienkowe powstają w całości na terenie zakładu, a następnie są transportowane na miejsce budowy i umieszczane w budynku za pomocą dźwigu, z wykorzystaniem autorskich adapterów transportowych. Jest to własne rozwiązanie konstrukcyjne spółki, testowane w skali laboratoryjnej.
Prefabrykowane łazienki nie tylko pozwalają ograniczyć liczbę wykonawców na budowie z siedmiu do jednego, ale przede wszystkim zdecydowanie poprawiają jakość wykonania i znacznie skracają czas oddania budynku do użyteczności. Ma to znaczący wymiar biznesowy, z uwagi na warunki kredytowania inwestycji hotelowych.

– Szczęście, to gotowość i umiejętność wykorzystania okazji – wyjaśniają najnowszy sukces założyciele spółki Paweł Nawrocki i Marcin Witowski.

Pierwszym zrealizowanym projektem przedsiębiorstwa była łazienka zaprojektowana przez francuskiego architekta Patricka Nourgeta, który w 2016 roku zdobył prestiżową światową nagrodę dla projektantów, Red Dot Award Best of the Best. Pracuje on dla takich marek, jak Louis Vuitton, Hermes, McDonald’s, OKKO Hotels i wiele innych.

Jego projekt łazienki dla hotelu był bardzo wymagający, a klient nie dawał stuprocentowej gwarancji zamówienia. Właściciele Prefa Solutions – Paweł Nawrocki i Marcin Witowski – postanowili jednak zaryzykować i wykonać model w skali 1:1. Następnie architekt wraz z klientem zostali zaproszeni do Polski, by obejrzeć realizację. Już 3 tygodnie później klient zamówił 218 łazienek do hoteli w Nantes i Grenoble. Polska firma wygrała konkurencję z wykonawcami z innych krajów dzięki doskonałemu poziomowi wykonawstwa, a także dzięki skutecznemu rozwiązaniu problemu transportu produktu, który zawiera kruche szklane elementy.

Partnerzy przedstawili właścicielom Prefa Solutions plan biznesowy, zakładający otworzenie 50 hoteli do 2025 roku. Inwestycja polskiej spółki jest odpowiedzią na ten plan, i polega na utworzeniu nowego zakładu zlokalizowanego w Bochni. W jego skład wejdzie hala produkcyjna, magazynowa oraz część socjalno-biurowa. Spółka zobowiązała się do poniesienia minimalnych kosztów kwalifikowanych inwestycji w wysokości 16 mln złotych, a także do osiągnięcia odpowiedniego poziomu sprzedaży poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English