Signify prezentuje Trulifi: najbardziej niezawodne komercyjne systemy LiFi o wysokiej prędkości przesyłu danych

Technologie oświetleniowe i komunikacyjne mają od dzisiaj wspólny punkt. Signify, światowy lider branży oświetleniowej, zaprezentował nową rodzinę systemów LiFi, w tym najszybsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie LiFi spośród dostępnych obecnie w sprzedaży. Linia o nazwie Trulifi wykorzystuje profesjonalne oprawy oświetleniowe, zarówno te już w użyciu, jak i przyszłe. Zamiast sygnałów radiowych (takich jak WiFi, 4G/5G, Bluetooth itp.), Trulifi posługuje się falami świetlnymi, aby umożliwić niezawodną, bezpieczną, dwukierunkową komunikację bezprzewodową z prędkościami znacznie przewyższającymi większość konwencjonalnych technologii bezprzewodowych stosowanych w miejscach pracy.

Rozwiązanie bazuje na optycznych, bezprzewodowych nadajniko-odbiornikach, które są wbudowane w oprawy oświetleniowe marki Philips (lub mogą zostać do nich dodane). Oznacza to, że klienci nie muszą usuwać i wymieniać istniejącej infrastruktury oświetleniowej, aby uzyskać doskonałą jakość światła i łączność bezprzewodową.

Technologia Trulifi pokonuje rosnące zatory w spektrum radiowym i jest idealna dla obszarów, gdzie częstotliwości radiowe nie działają dobrze lub w ogóle, bądź nie są dozwolone.

Nowa seria obejmuje oprawy z technologią Trulifi obsługujące łączność bezprzewodową z prędkością do 150 megabitów na sekundę (Mb/s) na dużych powierzchniach, takich jak sale konferencyjne i kondygnacje biurowe. Oprawy oświetleniowe z technologią Trulifi zapewniają płynne przekazywanie transmisji między kolejnymi urządzeniami, dzięki czemu użytkownicy mogą się przemieszczać. Prędkość transmisji jest na tyle wysoka, że umożliwia jednoczesne strumieniowanie 30 filmów o rozdzielczości 1080p (HDTV). Odbiornik USB, podłączony do laptopa, jest potrzebny do odbioru sygnału LiFi i pełni rolę nadajnika, który wysyła dane z powrotem do oprawy.

Oprócz klasycznego połączenia szerokooptycznego 150 Mb/s do zastosowań biurowych gama urządzeń Trulifi obejmuje również system połączenia punktowego o transmisji sięgającej 250 Mb/s do zastosowań przemysłowych i wyspecjalizowanych, który działa jak „kabel bezprzewodowy”, idealny do łączenia urządzeń. Potencjalne zastosowania obejmują łączenie robotów lub maszyn w częstotliwości radiowej (RF) w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak zakłady przemysłowe lub szpitale, gdzie komunikacja radiowa może być niedozwolona lub gdzie istnieje potrzeba bezpiecznego i szybkiego wysyłania i odbierania dużych plików danych.

Trulifi podkreśla naszą strategię uwalniania ogromnego potencjału jaki ma światło na nowych, szybko rozwijających się rynkach – wyjaśniła Olivia Qiu, dyrektor ds. innowacji w firmie Signify. – Dzięki globalnej obecności, dużej bazie zainstalowanych urządzeń i wiedzy branżowej, pomożemy istniejącym i nowym klientom wykorzystać ich infrastrukturę oświetleniową w celu zapewnienia niezawodnej, bezpiecznej i szybkiej komunikacji bezprzewodowej w bardzo konkurencyjnej cenie. Gdziekolwiek jest światło, może być teraz komunikacja bezprzewodowa.

 

Dwóch nowych klientów biznesowych

Firma Signify ogłosiła dzisiaj dwóch dodatkowych klientów, którzy wybrali systemy Trulifi.

 • Globalworth, największy inwestor instytucjonalny i właściciel powierzchni biurowych
  w Polsce i Rumunii, zainstalował 18 opraw oświetleniowych Philips z technologią Trulifi
  w trzech biurach w swojej nieruchomości Spektrum Tower w Warszawie w Polsce, aby zapewnić niezawodną i wyjątkowo bezpieczną komunikację dla swoich klientów korporacyjnych.
 • Claerhout Communication Campus, belgijska agencja marketingu i komunikacji, dodała Trulifi do czterech inteligentnych opraw Philips LED w dużej sali konferencyjnej wykorzystywanej przez firmę i jej klientów.

Zależało nam na dobrej jakości, energooszczędnym oświetleniu i bezprzewodowej łączności zdolnej do obsługi obrazów o wysokiej rozdzielczości, projektów graficznych i dużych plików danych. Przeszliśmy od oferowania naszym pracownikom i klientom pasma 5 Mb/s do niezwykle szybkich 150 Mb/s. Możemy swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, ponieważ każde źródło świata płynnie przekazuje transfer danych do kolejnego. Połączenia Trulifi są szyfrowane, ale technologia dodaje jeszcze dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ponieważ światło nie może przechodzić przez ściany. To, co dzieje się w sali konferencyjnej, zostaje w jej obrębie. To naprawdę przełomowa technologia  – powiedział Christoph Ruys, dyrektor ds. rozwoju, Claerhout Communication Campus.

Stosowanie nowoczesnych technologii, takich jak Trulifi, w budynkach biurowych i miejscach pracy, jest źródłem przewagi konkurencyjnej w celu przyciągnięcia najemców i zwiększenia wartości aktywów. Jako właściciel, skupiamy się na dostarczaniu naszym klientom najwyższej klasy rozwiązań. Jesteśmy również zobowiązani do badania i testowania najnowszych technologii dostępnych na rynku. Cieszymy się, że jako pierwsi w Europie środkowo-wschodniej wdrożyliśmy technologię Trulifi firmy Signify, wyznaczając nowe standardy dla branży nieruchomości – powiedział Grzegorz Strutyński, dyrektor ds. handlowych, Globalworth.

Signify jest w stanie urzeczywistnić obietnicę technologii LiFi dzięki atrakcyjnym cenowo ofertom, które pomogą potencjalnym klientom pokonać barierę budżetową. Signify przyjęło również standard ITU G.9991 LiFi, który jest zgodny z dążeniem rynku do zwiększonej standaryzacji – powiedziała Krystal Maxwell, starszy analityk ds. badań, Navigant Research.

 

Linia Trulifi ogłoszona dzisiaj:

 • Trulifi 6001: system LiFi wykorzystujący widzialne światło, o prędkości do 30 Mb/s (dostępny od 2018 r.) Wiązka pokrywa obszar o średnicy 2 m przy przy suficie na wysokości 2 m i użyciu opraw oświetleniowych Philips PowerBalance gen2 z funkcją Trulifi (średnica wynosi 3 m przy wysokości 2,5 m)
 • Trulifi 6002: linia przeznaczona na rynek biur, punktów medycznych, hoteli i firm transportowych. Urządzenia LiFi wykorzystują dwukierunkową wiązkę podczerwoną
  o prędkości do 150 Mb/s w każdą stronę, przy czym średnica ma ok. 2,2 m przy instalacji nadajniko-odbiornika na wysokości 2 m. Łączność bezprzewodowa działa w każdych warunkach oświetleniowych – nawet przy wyłączonym świetle.
 • Trulifi 6013: system LiFi wykorzystujący dwukierunkowe, kolorowe światło, aby stworzyć stałe, stabilne połączenie między dwoma punktami, umożliwiające transmisję danych
  z prędkością do 250 Mb/s w każdym kierunku; wiązka ma 20 cm przy instalacji na wysokości 2 m. Połączone urządzenia mogą być oddalone od siebie do 8 m.

Wszystkie systemy są dostępne w sprzedaży na całym świecie. Model Trulifi 6002 do sprzedaży w USA trafi jesienią 2019 r.

 

 

Zalety i zastosowania technologii Trulifi:

Niezawodność:

 • Trulifi przezwycięża problemy związane z przeciążeniem sieci, zapewniając gwarantowaną przepustowość, nawet w okresach wzmożonego ruchu. Spektrum LiFi jest ponad 1000 razy szersze niż spektrum radiowe, więc jego wyczerpanie nie jest już problemem. Trulifi jest idealnym rozwiązaniem dla obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak budynki z wieloma najemcami, dworce, lotniska i miejsca publiczne, np. podczas koncertów.
 • Trulifi działa dobrze w miejscach, gdzie częstotliwości radiowe są niedozwolone lub mogą powodować zakłócenia pracy innych maszyn. Przykłady takich miejsc to niektóre szkoły, szpitale, samoloty, zakłady przemysłowe itp.
 • System może być również stosowany w obszarach, w których częstotliwości radiowe nie działają dobrze lub w ogóle, np. pod ziemią.

Bezpieczeństwo: 

 • Technologia Trulifi jest tak samo niezawodna i bezpieczna jak komunikacja przewodowa; idealnie nadaje się do zastosowań wymagających ochrony danych, np. w systemach instytucji finansowych i administracji rządowej czy podczas zadań wykonywanych przez pracowników tymczasowych, takich jak zespoły audytorskie.
 • Wykorzystuje szyfrowanie AES 128, wymaga klucza dostępu USB i ma wbudowaną dodatkową warstwę zabezpieczeń, ponieważ fale świetlne nie mogą przenikać przez ściany.

Wydajność:

 • LiFi jest jedyną technologią bezprzewodową, która jest w stanie zapewnić gwarantowaną prędkość, ponieważ nie występują zakłócenia z innymi systemami komunikacji radiowej.

 

Źródło: Signify

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English