Volkswagen Poznań świętuje zakończenie roku akademickiego oraz nagradza najlepszych studentów

 

Zarząd Volkswagen Poznań Sp. z o.o. wraz z blisko 100 gośćmi z uczelni wyższych z całego kraju świętuje zakończenie kolejnego roku akademickiego. Największy pracodawca w regionie nagradza i wyróżnia najlepszych studentów za ich osiągnięcia i pomysły.

Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych i Organizacji: – Volkswagen Poznań to największy pracodawca w regionie i jeden  z największych w kraju. Dzięki licznym programom realizowanym konsekwentnie od lat każdego roku dziesiątki studentów korzystają ze współpracy biznesu i nauki. Łączenie nauki i praktyki  to nowoczesne  podejście do praktycznego kształcenia na każdym poziomie edukacji.

 

 

 Podczas uroczystości wręczono m.in. umowy dla 9 studentów studiów dualnych, czyli nowatorskiej w skali kraju organizacji studiów, która łączy wiedzę praktyczną z teoretyczną. Kończąc studia absolwenci mogą pochwalić się tytułem inżyniera, a także zawodem “Automatyk”, który zostaje potwierdzony egzaminem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej (AHK). Studia dualne skierowane są do studentów kierunku “Automatyka i Robotyka” Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej.

Przykładem innej praktycznej formy współpracy nauki i biznesu jest konkurs “Be the best” w ramach którego zespoły studentów opracowują innowacyjne projekty w odpowiedzi na przedstawione tematy. W tym roku studenci m.in. opracowywali 3 zagadnienia:

  1. Obniżenie emisji CO 2 i kosztów energii w działalności Volkswagen Poznań
  2. Zmiana przestrzeni biurowej na terenie hal 1 i 2 w zakładzie produkcyjnym w Antoninku
  3. Interaktywna tablica – wizualizacja danych wykorzystywanych na spotkaniach obszarowych (aplikacja webowa)

 

 

Laureatami tegorocznego konkursu zostali odpowiednio (temat 1) Bartosz Madej i Szymon Sendłak, studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie, Wydział Energetyki i Paliw, kier. Energetyka, (temat 2) Dominika Lipska i Lena Grudziecka z Politechniki Wrocławskiej, Wydział Architektury, kier. Architektura, (temat 3) Szymon Stryczek i Mikołaj Gwiazdowicz, studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, kier. Teleinformatyka.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł oraz możliwość odbycia praktyk wakacyjnych w Volkswagen Poznań.  Wśród laureatów konkursu znalazła się także Politechnika Poznańska, której studenci zajęli 2. miejsce oraz otrzymali nagrodę w wysokości 3000 zł za pomysł zagospodarowania przestrzeni biurowej w zakładach VW.

 

 

W tym roku świętujemy także jubileusz 15-lecia funkcjonowania programu Engineer Development Program, skierowanego do studentów III roku Politechniki Poznańskiej. To swoisty pakiet doświadczenia zawodowego na start umożliwiający zdobycie wiedzy praktycznej już w czasie studiów, a także wyjazdu na semestr nauki do Niemiec, połączony z intensywną nauka języka niemieckiego. Projekt współfinansowany jest przez firmę. Do tej pory z tej oferty skorzystało blisko 90 studentów, z czego 75% znalazło zatrudnienie w Volkswagen Poznań.

 

Źródło: Volkswagen Poznań

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English