Krakowski Park Technologiczny zaprasza na wyjazd do europejskiej stolicy technologii kosmicznych

 

„Toulouse Innovation Adventure” to wizyta networkingowo-studyjna dla osób chcących rozwijać się w sektorze kosmicznym. Trwa do niej nabór, otwarty dla mieszkańców gminy Kraków.

Tuluza to główny ośrodek przemysłu lotniczego i kosmicznego Francji. Tam znajdują się m.in. siedziba koncernu lotniczego Airbus oraz centrum badań lotniczych i kosmicznych. Dlatego właśnie do Tuluzy Krakowski Park Technologiczny planuje zabrać grupę osób z Krakowa związanych – lub chcących się związać – z przemysłem kosmicznym. Propozycja wyjazdu skierowana jest do firm technologicznych, studentów, naukowców, osób planujących założenie startupu związanego z technologiami kosmicznymi itp.

Główne cele wizyty to podniesienie kompetencji, inspirowanie uczestników wyjazdu, pokazanie im możliwości współpracy międzynarodowej i stworzenie możliwości do nawiązania kontaktów z branżowymi partnerami biznesowymi z Tuluzy. W planie są spotkania z francuskimi firmami i startupami związanymi z sektorem kosmicznym, w tym z Francuską Agencją Kosmiczną, Aerospace Valley, B612 Innovation Center czy z przedstawicielami Airbusa.

Sektor kosmiczny jest jednym z najbardziej obiecujących obszarów gospodarki i Polska Agencja Kosmiczna chce przeznaczyć 248,5 mln zł na rozwój branży kosmicznej do 2021 roku. Jego nadrzędnym celem jest uzyskanie przez polską branżę kosmiczną 3% obrotów europejskiego rynku kosmicznego do 2030 r. W tym celu budowany jest system narzędzi wsparcia: finansowego, doradczego i edukacyjnego dla sektora kosmicznego i instytucji z jego otoczenia. Krakowski Park Technologiczny już zaznaczył się na mapie instytucji stymulujących rozwój tego sektora. W czerwcu tego roku 7 firm zajmujących się przetwarzaniem danych satelitarnych zakończyło program akceleracyjny SpaceUp BSA prowadzony przez KPT. Nabór do kolejnej edycji programu planowany jest w jesieni.

Wyjazd do Tuluzy, współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków, to kolejna szansa, by podnosić kompetencje specjalistów w Małopolsce. Bardzo zależy nam, żeby docierać do jak najszerszego grona odbiorców i pokazywać im perspektywy zawodowe i biznesowe w technologiach kosmicznych – podsumowuje działania KPT Jarosław Chojnacki, kierownik programu SpaceUp BSA

Uczestnicy mają zapewniony transport i noclegi podczas wyjazdu. Planowane terminy to 10–14 lub 17–21 września 2019 r. Zapisy trwają do 7 lipca 2019 r.

Link do zapisów: https://www.surveymonkey.com/r/ToulouseInnovationAdventure

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English