W FCA Powertrain w Bielsku-Białej wyprodukowano stutysięczny silnik FireFly Turbo

 

13 czerwca 2019 powstał stutysięczny silnik FireFly Turbo (Global Small Engine – GSE Project) wyprodukowany w fabryce silników FCA Powertrain w Bielsku-Białej – jednej z najbardziej innowacyjnych fabryk silników na świecie, która od 2012 roku jest posiadaczką Złotego Medalu World Class Manufacturing – zintegrowanej metodologii zarządzania przedsiębiorstwem według najwyższych standardów światowych w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska naturalnego, utrzymania ruchu, logistyki i jakości.

 

 

Stutysięczny silnik FireFly Turbo 1,0 oraz FireFly Turbo 1,3 są kolejnym potwierdzeniem prymatu inżynierskiego Grupy FCA. Podobnie jak świetlik, od którego pochodzi ich nazwa, nowe silniki FireFly Turbo są najbardziej kompaktowymi i najczystszymi źródłami mocy montowanymi obecnie w samochodach marki Fiat.

 

Dostępna w samochodach Jeep Renegade i Fiat 500X, nowa rodzina 3- i 4-cylindrowych silników benzynowych FireFly Turbo została zaprojektowana tak, aby zaoferować klientom lepszą równowagę pomiędzy osiągami a przyjemnością jazdy, zapewniając jednocześnie znaczne oszczędności paliwa i emisji CO2 w porównaniu z poprzednimi silnikami benzynowymi. Co ciekawe, pierwsze 100 tys. silników FireFly Turbo pozwoliło zaoszczędzić 1,5 tony CO2.

 

Silniki FireFly są zgodne z normą Euro 6/D-TEMP i wyposażone w filtr cząstek stałych benzyny (GPF). 75 tys. godzin wirtualnej analizy, 60 tys. godzin testów poza pojazdem i około pięć milionów kilometrów przejechanych na różnych kontynentach są gwarancją wytrzymałości i niezawodności zarówno produktu, jak i samego procesu jego wytwarzania.   Ich specyfika  polega na szczególnej architekturze, która gwarantuje wydajność, modułowość, wysoki stopień standaryzacji komponentów i procesów produkcyjnych, elastyczność i otwartość na przyszłe zmiany.

 

Źródło: FCA

Authors

Related posts

Góra
English