Nowy wielokanałowy rejestrator cyfrowy HT25

 

HT25 przeznaczony jest do monitoringu 100 parametrów z 10 urządzeń zewnętrznych. Jako Master sieci Modbus może monitorować i rejestrować różnorodne wielkości np. temp, wilgotność, moce, energię czy np. poziom zanieczyszczenia środowiska. Dzięki pomiarowej uniwersalności i niewielkim gabarytom jest idealnym urządzeniem dla obiektów przemysłowych, mieszkalnych, handlowych, serwerowni, magazynów leków, żywności, laboratoriów czy np. muzeów.

Dostęp do bieżących danych jest możliwy poprzez dowolną przeglądarkę internetową z poziomu smartfona, tabletu czy PC. HT25 dysponuje również dwoma wyświetlaczami – na panelu przednim i bocznym, które można zaprogramować do wskazania monitorowanych wielkości.

Zarejestrowane przez HT25 dane, archiwizowane są w pamięci wewnętrznej oraz przesyłane do użytkownika drogą cyfrową, poprzez Ethernet. W przypadku wystąpienia stanów alarmowych, urządzenie wysyła za pomocą maila lub strony www odpowiednie ostrzeżenia.
Dodatkową zaletą HT25 jest „samoistne” zasilanie z sieci Ethernet, w przypadku wersji z Power over Ethernet (PoE).monitoring do 100 parametrów z urządzeń typu Slave (10 urządzeń po 10 rejestrów) przez Modbus TCP/IP,

  • 8 GB pamięci wewnętrznej do rejestracji sygnałów wejściowych (do 16 parametrów),
  • interfejs RS-485 z protokołem MODBUS RTU i trybami Master lub Slave,
  • 4 kanały pomiarowe dedykowane do odczytu temp. i wilgotności za pomocą przetworników P18S, P18, P18D
  • 4 wejścia binarne,
  • 2 logiczne wyjścia alarmowe,
  • wejście do pomiaru prędkości wiatru z anemometru,

 

Interfejs ethernet i jego funkcjonalność

Poprzez intuicyjny i przyjazny w obsłudze serwer WWW masz zawsze dostęp do informacji o

  • bieżących wartościach pomiarowych,
  • statusie urządzenia
  • możesz dokonać jego konfiguracji
  • odczytać numer seryjny, kod wykonania, wersję oprogramowania, wersję bootloadera.

Wbudowany serwer FTP umożliwia szybki i wygodny dostęp do plików z danymi archiwalnymi z poziomu przeglądarki internetowej lub z poziomu innego klienta FTP. Protokół DHCP umożliwia automatyczną konfigurację rejestratora w sieci komputerowej, natomiast  protokół SMTP gwarantuje wysyłania komunikatów alarmowych za pośrednictwem e-mail.
Rejestrator HT25 może również pracować w rozbudowanych systemach monitoringu, gdzie protokół komunikacyjny Modbus Slave TCP/IP daje gwarancję płynnego i niezawodnego odczytu wszystkich bieżących danych pomiarowych.

 

Archiwum pomiarów
Za pomocą dedykowanej strony www możesz również sprawdzić archiwalne dane.
Nie musisz też martwić się o przepełnienie pamięci urządzenia.
HT25 ma wewnętrzną pamięć systemu plików o wielkości 8 GB, na którą dane bufora z pamięci wewnętrznej są automatycznie przepisywane w postaci plików. Pamięć ma charakter bufora okrężnego, dzięki czemu po jej zapełnieniu, nadpisywane są najstarsze dane. Archiwum wewnętrzne może być odczytywane, kopiowane i kasowane.

 

Źródło: Lumel

Authors

Related posts

Góra
English