Bahlsen – przemysł spożywczy rozwija się w ramach PSI

 

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją firma Bahlsen Polska działająca w branży spożywczej.
Bahlsen Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. zainwestuje w rozbudowę zakładu, w nowoczesny park maszynowy, a także w  zwiększenie automatyzacji i digitalizacji procesu produkcyjnego. Zwiększy to możliwości produkowania wyrobów piekarskich i mącznych. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Skawina w powiecie krakowskim. Warto przypomnieć, że spółka otrzymała w 2011 roku zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej i w oparciu o nie prowadziła rozbudowę skawińskiego zakładu. W ramach obecnej decyzji przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 80 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności spółki Bahlsen jest produkcja pieczywa słodkiego pod tak znanymi markami, jak Bahlsen, HIT, Leibniz oraz marką lokalną Krakuski. Zakład produkuje między innymi klasyczne herbatniki, wafle, sezonowe ciasta, organiczne batoniki owocowo-orzechowe, ale też herbatniki maślane (znane pod marką Leibniz). Bahlsen eksportuje swoje produkty do 55 krajów, a w 2017 roku upieczono i dostarczono na rynek blisko 150 000 ton ciastek!

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English