Kutno kolejnym miastem w Polsce stacjami ładowania od Ekoenergetyki

 

Ekoenergetyka-Polska, polski producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych, podpisał umowę na dostawę stacji ładowania dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie. Zamówienie dla Kutna o wartości 2 011 050,00 zł obejmuje dostawę, montaż, uruchomienie oraz serwis infrastruktury ładowania elektrycznych autobusów.

Dla mnie to podwójny zaszczyt, że możemy dostarczać systemy do ładowania autobusów elektrycznych właśnie do Kutna, ponieważ tu mamy swojego udziałowca. (…) Infrastruktura przewidziana dla Kutna jest chyba najnowocześniejszym rozwiązaniem, które stosowane jest w Europie i na świecie. (…) Taka infrastruktura funkcjonuje już w wielu miastach Europy. Bardzo nas to cieszy, ponieważ Kutno jest 16 miastem, do którego będziemy dostarczali infrastrukturę do ładowania autobusów elektrycznych – powiedział w Kutnie prezes Ekoenergetyki, Bartosz Kubik.

Do Kutna trafią 2 stacje pantografowe o mocy wyjściowej 400 kW oraz 7 stacji typu plug-in (w tym jedna mobilna) o mocy wyjściowej 40 kW.

Ładowarki o mocy 40 kW staną w zajezdni MZK Kutno i będą wykorzystywane głównie w nocy. Ładowanie nocne od 0 do 80% zajmie w tym przypadku ok. 2,5 h. Pantografowe stacje służące do szybkiego ładowania w trakcje krótkiego postoju staną na pętlach na ul. Chrobrego i na ul. 3. Maja nieopodal dworca PKP w Kutnie. Napełnienie baterii za ich pomocą do 80% to tylko 14 minut.

Infrastruktura ładowania z logiem Ekoenergetyki-Polska ma stanąć w Kutnie już za 7 miesięcy. Jej zdalne zarządzanie i monitorowanie jej funkcjonowania umożliwi specjalny system. Stacje Ekoenergetyki będą zasilać 6 całkowicie elektrycznych autobusów, które trafią na ulice Kutna w 2020 roku.

 

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

Authors

Related posts

Góra
English