Zebra Technologies wprowadza na rynek usługę Savanna Data Services do obsługi nowej generacji aplikacji dla przedsiębiorstw

 

Firma Zebra Technologies zaprezentowała usługę Savanna Data Services, która zapewni klientom możliwość kompleksowej analizy i przetwarzania zbieranych przez nich danych w dowolny sposób. Nowa funkcja to część platformy do obsługi danych Zebra Savanna, która oferuje funkcję podglądu informacji zbieranych przez urządzenia brzegowe firmy Zebra. Bieżący dostęp do dany pozwala na podejmowanie na ich podstawie praktycznych działań w czasie rzeczywistym.

Nowa usługa Savanna Data Services udostępnia niezależnym dostawcom oprogramowania, programistom i innowatorom dane z inteligentnych urządzeń brzegowych w postaci API, które mogą wykorzystać w swoich własnych aplikacjach. Savanna Data Services umożliwi tworzenie  rozwiązań odpowiadających indywidualnym potrzebom biznesowym bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem własnej platformy i zarządzaniem nią. Dostęp do narzędzi można uzyskać w dowolnym momencie, aby zintegrować istniejący sprzęt, oprogramowanie i ekosystemy danych Zebry w celu uzyskania maksymalnego efektu. Wykorzystanie istniejących API skraca cykl tworzenia aplikacji, co dodatkowo zmniejsza koszty firmy.

Savanna Data Services umożliwia tworzenie niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań, które mogą zrewolucjonizować funkcjonowanie przedsiębiorstw — powiedział Drew Ehlers, Global Director, Portfolio Marketing, Enterprise Software, Office of the CTO w firmie Zebra Technologies. – Nasze nowe rozwiązanie umożliwia programistom wykorzystywanie platformy Savanna do analizy zarówno danych z inteligentnych urządzeń brzegowych, jak i informacji pochodzących z innych źródeł,  co pozwala znacząco usprawnić pracę, zidentyfikować wąskie gardła łańcucha dostaw, a w konsekwencji osiągać znakomite wyniki biznesowe.

Nowe rozwiązanie, w połączeniu z zapowiedzianym przejęciem firmy Profitect, poszerzają ofertę oprogramowania firmy Zebra i potwierdza zaangażowanie w tworzenie inteligentnych rozwiązań brzegowych. W przyszłości gromadzenie danych w czasie rzeczywistym, oferowane przez Zebrę, w połączeniu z technologią predykcyjną opartej na uczeniu maszynowym firmy Profitect  pozwolą partnerom firmy Zebra wyposażyć pracowników dane niezbędne do podejmowania szybszych i trafniejszych decyzji.

Nasi klienci z branży handlu detalicznego kładą duży nacisk na kwestie sprawności dostaw. Savanna udostępnia nam narzędzia, umożliwiające dostarczanie produktów w formie »click and collect« by sprostać tempu narzuconemu przez rynek — powiedział Gary O’Connor, CTO w firmie dostawczej Doddle. – Przykładowo by skrócić czas dostawy ze sklepu, dane przesyłki drukujemy bezpośrednio z API w chmurze. W dłuższej perspektywie Savanna będzie kluczowym elementem naszej platformy do obsługi zwrotów. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain do zarządzania danymi w łańcuchu dostaw zmniejszymy koszt obsługi zwrotów i szybciej wprowadzimy produkty z powrotem do sprzedaży.

Poprzez platfromę Savanna korzystamy z usług druku z API oraz systemu informacji o wykorzystywanych produktach opartego na technologii blockchain — powiedział Sameer Parekh, prezes firmy Qodenext oferującej usługi zarządzania łańcuchem dostaw. – Automatyzacja przyniosła nam znaczące oszczędności, poprawiła wydajność oraz zoptymalizowała zarządzanie zasobami i personelem.

 

Źródło: Zebra Technologies

Authors

Related posts

Góra
English