Red Hat OpenShift 4 na nowo definiuje platformę Kubernetes dla przedsiębiorstw

Zdjęcie: Wikipedia/Khtan66

 

Red Hat, Inc., wiodący światowy dostawca rozwiązań open source, zaprezentował rozwiązanie Red Hat OpenShift 4 – nową generację sprawdzonej platformy Kubernetes dla przedsiębiorstw, którą przeprojektowano z myślą o złożoności orkiestracji kontenerów w systemach produkcyjnych. W połączeniu z większą elastycznością dla programistów i rozwiązaniem Kubernetes Operators, Red Hat OpenShift pomoże stworzyć bezpieczniejszą i spójniejszą podstawę dla nowatorskich i dopiero powstających obciążeń chmurowych. Technologia OpenShift jest już używana do przyspieszenia opracowywania i udostępniania aplikacji przez ponad 1000 przedsiębiorstw z różnych branż na całym świecie, w tym ANZ Bank, Banco Santander, Cathay Pacific, Copel Telecom, GE, Lufthansa Technik, Macquarie Bank, Miles and More GmbH, Paychex, Porsche Informatik, Sabre, Swisscom AG, Via Varejo oraz X by Orange. Korzystają z niej także tegoroczni zdobywcy nagrody Red Hat Innovation Award: BP, Deutsche Bank, Emirates NBD, HCA Healthcare i Kohl’s.

Wdrożenia hybrydowe i wielochmurowe stały się w branży standardem[1]. IDC prognozuje, że do 2020 r. ponad 90 proc. przedsiębiorstw globalnych wdroży strategię przewidującą korzystanie z wielu chmur[2]. Red Hat OpenShift 4 upraszcza wdrożenia hybrydowe i  wielochmurowe. Umożliwia działom IT szybsze wdrażanie nowych aplikacji, pomaga też firmom odnosić sukcesy i wyróżnić się na rynkach mimo coraz ostrzejszej konkurencji.

 

Uproszczenie i automatyzacja funkcjonowania chmury w każdym środowisku

Rozwiązanie Red Hat OpenShift 4 zaprojektowano z myślą o zróżnicowanych środowiskach. Zapoczątkowuje ono nową epokę w rozwoju standardu Kubernetes, umożliwiając automatyzację i wykorzystanie sprawdzonych procedur na nowoczesnych platformach aplikacji. Red Hat OpenShift 4 udostępnia ujednolicone środowisko chmury w świecie hybrydowym i kładzie nacisk na automatyzację: 

 • Zautomatyzowana platforma dla chmury hybrydowej zapewnia doświadczenia zbliżone do użytkowania chmury dzięki automatycznym aktualizacjom i zarządzaniu cyklem życia oprogramowania w całej chmurze hybrydowej w oparciu o sprawdzoną podstawę w postaci systemów operacyjnych Red Hat Enterprise Linux i Red Hat Enterprise Linux CoreOS. Zwiększa to bezpieczeństwo, możliwości kontroli, powtarzalność i łatwość zarządzania oraz optymalizuje doświadczenia użytkownika.
 • Możliwości adaptacji i obsługa środowisk heterogenicznych, które zostaną udostępnione w nadchodzących miesiącach, obejmą popularnych dostawców chmur publicznych, takich jak Alibaba, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, IBM Cloud i Microsoft Azure, a także technologie chmur prywatnych, np. OpenStack, oraz platformy wirtualizacji i serwery fizyczne.
 • Usprawniona instalacja całego środowiska za pomocą automatycznego procesu ułatwia szybkie rozpoczęcie pracy z korporacyjną platformą Kubernetes.
 • Uproszczone wdrażanie aplikacji i zarządzanie cyklem życia przy użyciu rozwiązania Kubernetes Operators. Dzięki Operators firma Red Hat jako pierwsza wprowadziła na platformę Kubernetes złożone aplikacje, które automatyzują utrzymanie, skalowanie i przełączanie awaryjne. OpenShift 4 udostępnia teraz rozwiązanie Red Hat OpenShift Certified Operators, a dzięki współpracy firmy Red Hat z rozległą siecią partnerów umożliwia uruchamianie szerokiej gamy aplikacji jako usług w całej chmurze hybrydowej.

 

Sprawdzona platforma Kubernetes klasy enterprise

Red Hat OpenShift Container Platform to certyfikowana, zgodna z wymogami platforma Kubernetes, co zostało potwierdzone przez organizację Cloud Native Computing Foundation (CNCF). To jedyna oferta Kubernetes dla firm oparta na sprawdzonej platformie linuksowej dla przedsiębiorstw, za którą stoi wiedza specjalistyczna w dziedzinie systemów open source, kompatybilny ekosystem i czołowa pozycja rynkowa firmy Red Hat. Jako kluczowy członek społeczności Kubernetes firma Red Hat na nowo definiuje w rozwiązaniu OpenShift 4 technologię Kubernetes dla przedsiębiorstw, udostępniając mocniejszy i bezpieczniejszy kod, a przy tym zachowując najważniejsze innowacje tworzone przez społeczności.

Aby uelastycznić wdrożenie przy utrzymaniu większego bezpieczeństwa i stabilności, wraz z rozwiązaniem OpenShift 4 wprowadzany jest system operacyjny Red Hat Enterprise Linux CoreOS — wbudowany, stworzony specjalnie z myślą o technologii OpenShift wariant oprogramowania Red Hat Enterprise Linux. Red Hat Enterprise Linux CoreOS to lekka, stabilna, zoptymalizowana pod kątem kontenerów dystrybucja systemu operacyjnego Linux, która zapewnia firmom wdrażającym platformę Kubernetes większą swobodę wyboru. W wariancie tym jak zawsze położono nacisk na bezpieczeństwo i stabilność, przy czym automatyczne aktualizacje są zarządzane przez platformę Kubernetes i aktywowane w rozwiązaniu OpenShift za pomocą jednego przycisku. Zmniejsza to pracochłonność utrzymania i zwiększa produktywność biznesową.

Rozwiązanie OpenShift 4 jest objęte nagradzanym wsparciem zapewnianym przez firmę Red Hat i świadczonymi przez nią kompleksowymi usługami profesjonalnymi, w tym usługami doradczymi. Dzięki technicznej wiedzy specjalistycznej oraz strategicznemu doradztwu i analizom Red Hat pomaga działom informatyki w tworzeniu rozwiązań zaspokajających aktualne i przyszłe potrzeby ich firm.

 

Umożliwienie programistom tworzenie innowacji

Opracowywanie aplikacji jest kluczowe dla wielu działów IT z uwagi na rolę aplikacji w przyspieszaniu transformacji cyfrowej. OpenShift 4 wspiera rosnące potrzeby w zakresie programowania jako spójna platforma optymalizująca produktywność programistów: 

 • Samoobsługa, automatyzacja i usługi w zakresie aplikacji pomagają programistom w rozszerzaniu ich aplikacji przez konfigurację usług na żądanie i automatyzację tworzenia i wdrażania aplikacji kontenerowych przy użyciu rozwiązania Operators.
 • Środowisko Red Hat CodeReady Workspaces pozwala programistom wykorzystać możliwości kontenerów i platformy Kubernetes, umożliwiając im jednocześnie pracę z dobrze znanymi narzędziami środowiska programistycznego (IDE), których używają na co dzień. CodeReady Workspaces zapewnia większą spójność i bezpieczeństwo oraz lepsze możliwości współpracy niż w przypadku uruchamiania kontenerów lub maszyn wirtualnych na laptopie. Zawiera narzędzia i zależności potrzebne do pisania kodu, tworzenia, testowania, uruchamiania i debugowania aplikacji kontenerowych w internetowym środowisku IDE.
 • Technologia OpenShift Service Mesh łączy projekty Istio, Jaeger i Kiali w jednym rozwiązaniu, które koduje logikę komunikacji dla architektur aplikacji opartych na mikrousługach, dzięki czemu zespoły programistów mogą skupić się na logice przynoszącej firmie wartość dodaną.
 • Knative do tworzenia aplikacji bezserwerowych w przeznaczonej dla programistów wersji zapoznawczej sprawia, że Kubernetes staje się idealną platformą do tworzenia, wdrażania i kontrolowania obciążeń bezserwerowych lub udostępniających funkcje jako usługi (FaaS). Dostępne narzędzia obejmują minimalizowanie nieaktywnych obciążeń, automatyczne skalowanie, wersje wewnątrzklastrowe i platformy zdarzeń do opracowywania aplikacji chmurowych w technologii Kubernetes. Rozwiązanie ukrywa złożone części tworzenia i wdrażania aplikacji oraz zarządzania nimi, dzięki czemu programiści mogą skupić się na pisaniu kodu.
 • KEDA (automatyczne skalowanie sterowane zdarzeniami na platformie Kubernetes) to efekt współpracy między firmami Microsoft i Red Hat. Rozwiązanie to umożliwia wdrażanie bezserwerowych, sterowanych zdarzeniami kontenerów na platformie Kubernetes, pozwalających korzystać z funkcji Azure w środowisku OpenShift (wersja zapoznawcza dla programistów). Przyspiesza opracowywanie sterowanych zdarzeniami, bezserwerowych funkcji w całej chmurze hybrydowej i w środowisku lokalnym przy użyciu rozwiązania Red Hat OpenShift.
 • Środowiska aplikacji wykorzystujące rozwiązanie Operators na platformie OpenShift wyposażonej w oprogramowanie pośrednie Red Hat udostępniają możliwości rozwiązania OpenShift Certified Operators dla newralgicznych technologii do integracji i automatyzacji procesów. Dzięki temu działy informatyki mogą ujednolicić swoje środowiska programowania w oparciu o narzędzia Operators, co pozwala programistom skupić się wyłącznie na dostarczaniu usług i aplikacji nowej generacji bez zajmowania się aktualizowaniem czy utrzymaniem narzędzi.
 • Zgodna z rozwiązaniem Operators technologia Red Hat OpenShift Container Storage 4 (w trakcie opracowywania) to wysoce skalowalna, trwała pamięć masowa dla aplikacji chmurowych, które wymagają takich funkcji jak szyfrowanie, replikacja i dostępność w całej chmurze hybrydowej. Zespoły programistów mogą dynamicznie konfigurować trwałe woluminy dla szerokiej gamy kategorii obciążeń, w tym baz danych SQL/NoSQL, procesów CI/CD oraz sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego.

 

Dostępność

Rozwiązanie Red Hat OpenShift 4 zostanie wprowadzone na rynek w przyszłym miesiącu.

 

[1] Flexera, raport „RightScale 2019 State of the Cloud”

[2] IDC, raport „IDC FutureScape: Worldwide Cloud 2019 Predictions”, październik 2018 r.

 

Źródło: Red Hat

 

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English