Wyrzynarka AEG nowej generacji

 

Innowacyjne rozwiązania wprowadzane przez AEG w kategorii elektronarzędzi akumulatorowych nieustannie imponują mocą, jakością i wytrzymałością. Z myślą o fachowych monterach mebli, cieślach i stolarzach, szczególnie przywiązanych do precyzji i efektywności pracy, marka wprowadziła na rynek nową i wyjątkową w swojej klasie bezszczotkową wyrzynarkę BST 18 BLX.

Bezszczotkowa wyrzynarka BST 18 BLX to narzędzie, które dzięki swojej szerokiej funkcjonalności jest nieodzownym sprzętem w wyposażeniu wielu profesjonalistów. Z uwagi na charakter wykonywanych zadań najczęściej korzystają z niej specjaliści związani z branżą meblarską, którzy wymagają od elektronarzędzi niezawodności, precyzji i wyjątkowej wytrzymałości przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pracy. Nowa akumulatorowa wyrzynarka z silnikiem bezszczotkowym  to doskonały sprzęt, który odpowiada na wszystkie te potrzeby.

 

Bezszczotkowa wyrzynarka BST 18 BLX

Bezszczotkowa wyrzynarka akumulatorowa BST 18 BLX od AEG z powodzeniem sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach. Urządzenie zaopatrzono w wysokowydajny silnik bezszczotkowy Proflux gwarantujący do 50% dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora, co pozwala na znacznie wydajniejsze działanie i wyjątkową sprawność. Ten model na tle konkurencji wyróżnia również automatyczna funkcja rozruchu, która umożliwia łagodne rozpoczęcie cięcia powoli i rozpędzenie brzeszczotu do maksymalnej prędkości dopiero po dociśnięciu narzędzia do materiału, zapewniając pełną kontrolę nad narzędziem na każdym etapie działania. Użytkownik może także regulować prędkość skokową, ustawiając ją na jednym z sześciu poziomów dostosowanych do mniej i bardziej wymagających zadań, by umożliwić dobór odpowiedniego tempa pracy. Wyrzynarka BST 18 BLX posiada też funkcję podrzynania, która pozwala na bardziej agresywne i szybsze cięcie w sytuacji, gdy  użytkownik potrzebuje szybko przeciąć dany element, ale nie zależy mu na idealnej krawędzi. Funkcja nadmuchu z silnikiem pomaga operatorowi w oczyszczeniu linii cięcia z pyłu, co przy pracy z drewnem, czy innymi intensywnie pylącymi materiałami, znacznie zwiększa komfort pracy, a nakładka na podstawę chroni cięty materiał przed zarysowywaniem. W tym modelu zainstalowano także regulowaną pozycję stopy do cięć pod kątem ostrym do 45 stopni dla zwiększenia precyzji cięcia i wygody użytkownika. Opatentowany system FIXTEC dba o bezpieczny montaż i demontaż brzeszczotów dając możliwość ich szybkiej wymiany, co znacząco usprawnia pracę. Wyrzynarka posiada także  zabezpieczenie przed samoczynnym włączeniem (np. po nagłym zaniku i przywróceniu zasilania) i ochronę przed przeciążeniem i spaleniem się silnika w momencie zablokowania się brzeszczotu. Dzięki ergonomicznej rękojeści pokrytej antypoślizgowym materiałem i kompaktowej konstrukcji narzędzie pewnie i wygodnie leży w dłoni podczas pracy. Blokada włącznika umożliwia także komfortowe cięcie od spodu bez konieczności trzymania dłoni na włączniku. Metalowa skrzynka przekładniowa i profesjonalna płyta podstawy, wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium, zapewniają wysoką trwałość urządzenia i bezawaryjną pracę nawet w trudnych warunkach. Osiągi wyrzynarki BST 18 BLX i wymienione rozwiązania konstrukcyjne z pewnością docenią profesjonaliści  z branży monterskiej, stolarskiej i inni fachowcy zajmujący się zawodowo obróbką drewna.

 

 

Parametry techniczne:

  • Napięcie akumulatora: 18 V
  • Typ akumulatora: litowo-jonowy
  • Silnik: bezszczotkowy
  • Prędkość skokowa: 900–3500 skoków/min
  • Skok brzeszczotu: 25,5 mm
  • Maksymalna głębokość cięcia w aluminium: 20 mm
  • Maksymalna głębokość cięcia w twardym drewnie: 135 mm
  • Maksymalna głębokość cięcia w miękkim drewnie: 135 mm

 

Źródło: AEG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English